Téma: film

Film: Tokio!

brezen_kultura_tip_film-tokio_barbora-vitu_tTepající smršť jednoho města, tři příběhy, tři režiséři – leitmotiv: Tokio a křehkost civilizační.

Zajímavý koprodukční povídkový snímek podává skrze poetické obrazy originální výpověď o cestách člověka, o lásce a osamocení, pocitu neužitečnosti, zlu a znechucení. (Pokračování textu…)

Psychologický horor s šokujícím rozuzlením

Režisér Dino Risi

Režisér Dino Risi

Ztracená duše (Anima persa) – Francie 1977, režie Dino Risi podle literární předlohy Giovanni Arpina)

Mladý a plachý malíř Tino přijíždí na studia do Benátek, kde se ubytuje v domě svého vzdáleného strýčka. Strýc Fabio a jeho mladá žena Sofie ztrápená podivnou neuròzou se nesmělému Tinovi zprvu jeví jako vcelku harmonický a spořádaný pár. Tino se v životném prostředí malířských ateliérů pozvolna osměluje, a seznamuje se tak i s půvabnou modelkou Lucií. (Pokračování textu…)

Začíná festival o eutanázii a sebevraždě

eutanázie

Zajímáte se o psychologii či psychiatrii? Rádi byste se dozvěděli víc? Potom si určitě nenechte ujít Psycho Film 2008. Tématem letošního ročníku je eutanázie a sebevražda, aktuální témata, která vyvolávají otázky nejen na poli medicíny, ale i etiky a estetiky. Festival se koná 6. až 8. června v karlínském kině Atlas. (Pokračování textu…)

Můj sen. Můj boj

Existují filmy, o kterých se píše. Dokonce existují filmy, o kterých se nepíše. A existují filmy, o kterých se psát nedá. Do této poslední schránky patří filmy, které člověk žije, které protnou jeho život v jednom určitém momentě a chvíli s ním koexistují jen proto, aby zmizely a po nějaké době se opět vynořily. Francouzský film Nauka o snech je jedním z nich. Na DVD vyšel 26. března.
(Pokračování textu…)