Archiv: Září 2011

(Ne)kulturní tipy na říjen aneb co se bude dít.

Měsíc září už je téměř u konce, a tak nezbývá než informovat o kulturních událostech, které nás čekají v říjnu. Ačkoliv nám už počasí příliš nepřeje a začíná nám klubová sezona, chystá se ještě několik akcí, které budou probíhat venku. Co byste tedy neměli během následujícího měsíce propásnout?

Hned 2. října se můžeme těšit na Dyzajn Márket, který se uskuteční na piazzettě Národního divadla. Nejenže zde bude možné nakoupit oblečení a nejrůznější doplňky, můžete se ale také zúčastnit workshopů, popřípadě si od 16 hodin poslechnout kapelu Bellicek a po nich pak písničkáře Nikolu Braska.

Pojďte, pane, budeme si hrát na EU

Pod hlavičkou nevládní organizace Asociace pro mezinárodní otázky se letos koná 17. ročník Pražského studentského summitu. Je určen pro všechny, které láká prostředí diplomacie, chtějí se zlepšit v argumentaci a naučit se vystupovat na veřejnosti. A hlavně pro ty, kteří by se rádi, alespoň na chvíli, stali součástí jednání Rady Evropské unie nebo Rady bezpečnosti OSN.

Namísto úvodníku

S blížícím se začátkem nového akademického roku nastupuje nová redakce, možná i nová témata a doufejme i nová energie. Začínáme hezky zlehka pár tipy na strávení babího léta, ale s postupně odplývajícím letním útlumem a končící okurkovou sezónou vyhlížejte další zajímavé články..
Máte-li nějaké tipy ohledně toho, co byste si chtěli ve FFaktu přečíst, dejte nám vědět nebo se zapojte do ankety na facebookové stránce FFaktu. Stejně tak vás rádi uvítáme v redakci, máte-li zájem se k nám připojit – jak si ostatně můžete přečíst v sekci O FFaktu: Volná místa.
Prozatím přejeme těm šťastnějším z vás krásný zbývající měsíc volna a těm méně šťastným úspěch u zkoušek či státnic a krásné volno, které bude následovat.

Je 1. září. No a co?

Cirkus Cirkör: Wear It Like A Crown

Ještě vloni pro mě tento den znamenal začátek školního roku a školních povinností, letos si však můžu září užít v prázdninovém stylu. A tak jsme se v redakci rozhodli, že Vám, studentům filozofické fakulty, jakožto úvodník nového FFAKTu nadělíme přehled (nejen)kulturních událostí, které můžete stihnout ještě před vypuknutím zimního semestru.