Začíná festival o eutanázii a sebevraždě

eutanázie

Zajímáte se o psychologii či psychiatrii? Rádi byste se dozvěděli víc? Potom si určitě nenechte ujít Psycho Film 2008. Tématem letošního ročníku je eutanázie a sebevražda, aktuální témata, která vyvolávají otázky nejen na poli medicíny, ale i etiky a estetiky. Festival se koná 6. až 8. června v karlínském kině Atlas.

Psycho Film je přehlídkou filmů, které spojují náměty z oblasti psychiatrie či psychologie. Projekt je partnerem festivalu Mezi ploty a je pořádán pod záštitou Psychiatrické léčebny Bohnice. Jeho cílem je mimo jiné osvěta na poli duševních poruch. Náplní festivalu bude maratón filmů, z nichž některé byly dosud v Česku nedostupné. Všechny projekce budou doplněny komentářem, přednáškou a diskusí s odborníky z řad psychiatrů, psychologů a filmařů.

Na programu budou nejen filmy celovečerní (dramata Život jako smrtelná choroba přenášená pohlavní cestou K. Zanussiho, Hlas moře A. Amenábara, Invaze barbarů D. Arcanda či Spiklenci slasti surrealisty J. Švankmajera; v české premiéře pak přinášíme Popravčího F. Zylbera a Poznamenané W. Saniewskiho), ale i filmy dokumentární (mimo jiné Hledání dobré smrti T. Škrdlanta, případně výběr z archivu Krátkého filmu, mapující dobové filmařské pohledy na závislost na alkoholu a drogách) a filmy raritní. Do poslední kategorie patří hlavně promítaná propaganda nacistické Třetí říše, prezentující euthanasii jako masovou vraždu duševně chorých. Na snímek Žaluji je však nutná pozvánka (získáte ji na webu). Zvláštním blokem jsou Studentské psychofilmy, které demonstrují, jak se s psychiatrickými tématy vypořádávají studenti filmových škol. Vstup je na všechny filmy volný.

Kompletní program a podrobnější informace naleznete na www.psychofilm.cz
Jan Hrsina


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář