Film: Tokio!

brezen_kultura_tip_film-tokio_barbora-vitu_tTepající smršť jednoho města, tři příběhy, tři režiséři – leitmotiv: Tokio a křehkost civilizační.

Zajímavý koprodukční povídkový snímek podává skrze poetické obrazy originální výpověď o cestách člověka, o lásce a osamocení, pocitu neužitečnosti, zlu a znechucení.

O slané krustě necitlivosti, kterou si nevědomky utváří každý jedinec, co vzešel z dravého lůna velkoměsta, co ho kryje i sžírá…

Michel Gondry (Nauka o snech, Věčný svit neposkvrněné mysli), nechává ve své křehké povídce ,,Interior design“ mladou dívku trpící pocitem neužitečnosti projít zvláštní proměnou – koneckonců i věci mají duši a sobě vlastní smysl.

„Merde“ Léose Caraxe (Milenci z Pont-Neuf) je hnusný tvor, co občasně vylézá z podzemních stok, aby pozřel něco květin a peněz a otevřel cestu své zkypělé nenávisti vůči lidem. Tajuplná bytost komunikující podivnými pazvuky má svoji vlastní znepokojivou představu o spravedlnosti i kráse. Co na to ale záhadný francouzský advokát jménem Voland?

,,Třesoucí se Tokio“ od Jihokorejce Joon-ho Bonga (Mutant) je pro změnu souhra měkkého obrazu a obsažného ticha. Kdo jsou lidé nevycházející po dlouhá léta ze svých příbytků a co je k tomu vede?

Za jak dlouho se z kůže dlaně vytratí vtlačené kolečko z ruličky toaletního papíru a jakéže emoce spustí knoflíky na bílé kůži dívky rozvážející sobotní pizzu?

Podívejte se na Tokio! jinak.

Barbora Vítů


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář