Archiv: Září 2013

Léto s FFaktem

Léto s FFaktemFFakt zůstává v obraze i přes prázdninové volno. Přestože slunce pražilo a modré nebe se často zatáhlo a oblohu křižovaly blesky, naše redakce se pro vás pokusila zaznamenat ty nejzajímavější momenty našeho léta. FFakt navštívil filmový festival v Karlových Varech i Letní filmovou školu v Uherském Hradišti, Lednicko-valtický areál, Dolní Věstonice, Kralice, Krym, Francii i Vysoké Tatry.

JINOnice jinak!

jinonice1Jsou Jinonice ospalá díra? Ano, jsou. A my to chceme změnit. 6. října pořádáme festival JINOnice JINak! Chceme, aby spustil oživení univerzitního kampusu, který má obrovský potenciál. Dojíždějí sem studenti tří fakult Univerzity Karlovy, kteří se aktivně angažují v občanské společnosti. Rádi bychom, aby se duch těchto snah přenesl i do Jinonic, kde dosud neproběhla žádná velká kulturní akce. Inspirovala nás úspěšná iniciativa Oživme Hollar, se kterou spolupracujeme. Hlavním motivem propagace festivalu se stalo 11 minut – právě tolik trvá cesta z Můstku do Jinonic.

Na festivalu chceme představit spoustu skvělých aktivit, které vytváří místní studenti, například sdružení Zachraňme Jídlo nebo Auto*Mat. K dobrému festivalu patří i dobrá muzika. Mimo jiné vystoupí držitelé Anděla Please the Trees nebo garage-folkový písničkář J. Divadelní prkna naleští ochotnické spolky Teritoriální tyjátr a Divadlo FHS. Začátek plánujeme ve 14 hodin, končíme ve 20.30. Aktuální informace najdete od příštího týdne zde.

 

Kontakty na zakladatelky a vedoucí projektu:

Eva Ešnerová

604929016

Vendula Marešová

728306919

1368829_10151704114527404_1487792566_n

Dej vysoké třetí rozměr s AIESEC

A5 Leták Proaktivní - Přední strana

AIESEC je největší studenty řízená organizace na světě. Jejím posláním je dát studentům možnost aktivně pracovat na svém osobním rozvoji, pracovat v týmu a rozšířit si obzory týkající se ostatních kultur. AIESEC bude pořádat výběrové řízení na nové členy pražské pobočky na začátku zimního semestru 2013/2014. Uzávěrka přihlášek je 28. 9.

Třetí rozměr na vysoké je právě v AIESEC. Ke studiu se dostaneš ve škole, party se můžeš zúčastnit večer třeba na koleji, avšak třetím rozměrem spojíš všechny teoretické věci, které se dozvíš ve škole, a uplatníš je v praxi, čímž získáš mnoho cenných zkušeností a ještě u toho zažiješ spoustu legrace.

Zvláštním znakem AIESEC je, že v téhle organizaci potkáš pouze ty studenty, kteří mají zájem získat během svého studia praktické poznatky do budoucna.  Díky naší organizaci studenti rozvíjí své dovednosti a znalosti jak prací v týmu, tak na různých stážích, na národních či mezinárodních konferencích, na trénincích a různých workshopech.

Členové na pobočce AIESEC Praha pracují v týmech ve spoustě různých funkčních odvětví.

Tým prodejců se zaměřuje především na prezentaci a jednání se zástupci firem a škol. Prezentují jim produkty, zdokonalují si své komunikační a vyjednávací dovednosti.