Téma: divadlo

Když student filosofie a indologie hraje Shakespeara v originále

shakespeare2Opona se rozevřela a mezi jejími veřejemi vyrašili diváci. Divadlo Na Prádle má v hledišti 130 židlí a dnes je plno. Srdce mi buší až u ohryzku a na jazyku mám poušť. 3…2….1….. TEĎ. Rozhrnout šál (tak se říká závěsu, který odděluje zákulisí od jeviště), tři rychlé kroky a… vyschla mi i paměť a zapomněl jsem svoji repliku. (Pokračování textu…)

Ti, kteří hrají a pracují – třeba támhle za barem… Rozhovor s divadlem POTRVÁ

potrvaV pražských Dejvicích konečně našlo své místo studentské divadlo POTRVÁ. A jak to vypadá, když se menší spolek mladých divadelních teoretiků rozhodne pustit do vlastního divadelního projektu? Kavárenský rozhovor se dvěma z tria zakladatelů a režisérů tohoto divadla – Vojtěchem Poláčkem a Petrem Váchou – snad leccos napoví…
(Pokračování textu…)

Road-movie o poznávání druhých

divadlo

,, neobvyklá jízda středoevropskými krajinami
neobvyklá cesta za poznáním jiných krajin, jiných lidí, jiných těl, jiných jazyků, a především (jiných) sebe sama
neobvyklé odchody i příchody, setkávání i opouštění, duše, jež obcují s těly a samozřejmě smrt v tvých očích, jež požrala můj mozek
to, co se vám zjeví, nemusí být zjeveno jiným, a naopak to, co vidí někdo jiný, nemusíte vidět vy. například, všiml jste si té kapky krve na malíčku slečny, která prošla kolem?
cokoli se však stalo, cokoli se dělo, zanechalo stopu v čase, stopu v prostoru
v horách, vzduchu
a navždy pozměněném nebi
neobvyklý ponor do vlastní paměti“
(Pokračování textu…)

Divadelní festival vrcholí. Na co zajít?

Fringe

Už teď jste zmeškali skvělé a kontroverzní představení Adolf, dnes bylo v rámci Fringe festivalu Praha 2008 uvedeno naposled! Abyste toho nepropásli ještě víc, FFakt vám přináší nežhavější tipy.
(Pokračování textu…)

Černé(ho) osudy českého divadla

ND Kniha „Osudy českého divadla po druhé světové válce“ tvoří první část díla, kterým autor vůbec poprvé uceleně popisuje dějiny českého, pražského i mimopražského divadla a společnosti v poválečném období.
(Pokračování textu…)