Zápis na FF – utrpení pro pohybový aparát

studijniTaky jste to zažili? Jdete se zapsat na studijní o týden či čtrnáct dní dříve, abyste se vyhnuli frontám a ouha! Fronty od dveří studijního referátu se táhnou až do záhybu chodby. Navíc jsou ve čtyřech řadách a člověk se musí třikrát doptávat, aby zjistil která z nich vede k majáčku referentky s vaší agendou. Stál jsem takhle jednou a docela se mi dělá kopřivka, když si vzpomenu, že musím ještě jednou.

Jak dlouho si na chodbě postojíte? To záleží na vytížení dané referentky a na tom jak „problematické“ má studenty. Kupodivu zcela nejrychleji probíhal zápisový proces zahraničních studentů. Ostatní fronty měly rovnocenně pomalý posun.

Při čekání se člověku honí hlavou všeliké myšlenky: třeba právě ty jak takovému utrpení zabránit, nebo jej alespoň omezit. Pár nápadů už nám do redakce přišlo.

Velmi realisticky vypadá systém „Pošta“. Přijdete před studijní oddělení, na přístroji si namačkáte ke komu chcete jít a případně co byste rádi vyřešili. Vyjede vám lísteček s číslem, popřípadě časem a vám už stačí jen sledovat na monitoru odpovídající velikosti, kterak se vaše číslo blíží. Když víte, že pár stovek do vašeho numera ještě zbývá, zajdete si do bufetu na kávu, po půlhodince můžete jít situaci znovu zkontrolovat.

Podobný systém prý už funguje na pedagogické fakultě (s mnohem menším počtem studentů), je tedy docela možné, že i fildě by mohly lístečky pomoci. Přejme našim nohám, aby se něco podobného uskutečnilo.

Máte podobnou zkušenost? Nebo nápad jak situaci vyřešit? Dejte nám vědět na ffakt@ukmedia.cz

Tomáš Beránek (HIS-ČJL)


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář