Filosofové opět zaplesali

Ve čtvrtek 7. dubna se uskutečnil již čtvrtý samostatný ples filosofické fakulty. Pokud jste tam byli, určitě jste si to užili a pokud ne, rozhodně litujte. O co jste přišli, se dozvíte dále v článku.

Pořadatelé dlouho žili v nejistotě, zda se ples vůbec uskuteční. Jak už to tak chodí, problém byl ve financích. Ples si na sebe prodejem vstupenek bohužel nevydělá (kdyby to tak mělo být, asi bychom ze svých peněženek tahali daleko víc peněz než lehce přes dvě stovky), takže je nutné počítat s příspěvkem od fakulty. Naštěstí se nakonec peníze našly a našel se i ten pravý termín – 7. dubna. Na plese jsme tak kromě Mezinárodního dne vzdělanosti oslavili i 663. výročí založení Karlovy univerzity.

Program jako tradičně zaplnil tři sály. V hlavním Majakovského sále hrála k tanci a poslechu po celý večer skupina OKiii Band a ve vhodných chvílích se zjevovali již z loňska známí moderátoři Silvie Mitlenerová a Jiří Pilip. Jirka, moderátor-matador, zvolil namísto konvenčního společenského oděvu historický kostým s výraznou pokrývkou hlavy. V ostatních sálech se vystřídalo osm kapel rozličných žánrů; v mnoha z nich hrají i studenti fildy. Slyšet jsme mohli například rokenrolové Andílky, pohodové Prázdné Lahve, mladou kapelu DeSkaBand, DJe pod značkou Malalata, hardrockové Tříčtvrteční Nutrie a další. Nejvíc publikum rozproudilo a největšího aplausu se dostalo asi předpůlnočnímu skáčku Tria de Janeiro.

Pro zpestření bylo připraveno hned ze začátku vystoupení kolegů ze spolku Matfyzák, kteří oživili parket tancem paso doble na motivy filmu Zorro. Během přestávky orchestru přiskotačily dobře známé a osvědčené slečny ze skupiny Falcon girls a předvedly sestavu akrobatického rokenrolu. Nechybělo ani půlnoční překvapení, rovněž taneční – na fildě se totiž tančí i rozpustilý swing. Během večera kmitala po sále děvčata prodávající tombolu. Ta byla letos plná opravdu lákavých cen. S kamarádkou jsme si domů odnesly několik knih a cédéček, šťastnější výherci se dočkali i poukázky na kurs společenského tance nebo dokonce zájezdu do Itálie.

Když to shrnu: Skupiny hrály skvěle, tančit se dalo parádně, fronty na barech nebyly zas tak strašné a bylo fajn měsíc a půl před koncem semestru vypustit z hlavy všechny školní starosti a pobavit se. Pro nás holky byl pak dubnový termín příjemný obzvlášť, protože jsme se nemusely vláčet s kozačkami a bát se, že nám účesy rozmočí padající sníh. A co vy? Byli jste u toho? Líbil se vám ples? Rádi si přečteme vaše názory, a pokud byste chtěli něco zkritizovat či navrhnout zlepšení pro příště, pište Studentské radě na webu http://strada.ff.cuni.cz/kriticke-i-nekriticke-pripominky-k-plesu . V nejbližší době se můžete na stránkách FFAKTu těšit na video z plesu. Fotogalerii si pak můžete prohlédnout zde.


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář