Studentskou radu povede Jan Odstrčilík

Jan Odstrčilík

Novým předsedou Studentské rady FF byl v prosinci zvolen její dosavadní hospodář (a bývalý tajemník) Jan Odstrčilík. Dvaadvacetiletý rodák z Brna, který v Praze studuje český jazyk a latinu, porazil ve volbě historika Kryštofa Drnka. Jak ale oba přiznávají, ve studentské organizaci jde hlavně o týmovou práci, kde se na tvorbě priorit podílí všichni. Jaké jsou tedy priority naší samosprávy v novém roce 2008?

O formulaci hlavních priorit jsme poprosili novopečeného předsedu Jana Odstrčilíka.

1. Kulturní život na FF

I v nadcházejícím roce chceme pořádat koncerty, výstavy, fakultní ples a podporovat ze svých peněz studentské projekty. Minulý rok jsme se pustili i do nových velkých akcí, jako byla např. záštita výjimečné výstavy o Bělorusku, tento rok pak podpoříme vydání sborníku o Janu Palachovi a chceme uspořádat konferenci k 17. listopadu. Hudební a Divadelní klub konečně přejdou na webový rezervační systém, ten zvýší komfort pro uživatele a nám ušetří opravdu hodně práce.

2. „Nekulturní“ život na FF

Nejpozději na začátku letního semestru spustíme na internetu nezávislé diskusní fórum, na kterém se budou moci studenti bavit o svých přednáškách, učitelích a vůbec o fakultním životě. Chceme tak mimo jiné zlepšit komunikaci studentů se Studentskou radou, protože nástěnky a e-mail se zatím tolik neosvědčily. Jde nám přitom nejen o podněty pro naši práci, ale rádi bychom posluchače FF zapojili více i do naší činnosti. SR je otevřenou organizací, ve které se může stejně uplatnit jak její radní, tak kdokoli zvenčí. Samozřejmě nám i nadále půjde o praktické věci, jako je zlepšení třídění odpadu a funkčnosti kopírek na FF.

3. Mezispolková spolupráce

SR chce být také v centru univerzitního dění. Dlouhodobě spolupracujeme se Spolkem Matfyzák na pořádání plesu, jehož letošní filozofická část proběhne 27. února. Jednáme dále s Humanitním klubem mediků o uspořádání koncertu Bratří Ebenů. Především se však můžete těšit na studentský klub, který pro vás připravujeme v Celetné 20. Usilujeme o to, aby se na jeho budoucí správě podílelo co nejvíce studentských organizací z UK.

4. Hospodaření SR

Musíme zase o něco zlepšit transparentnost našeho hospodaření a udělat konkrétní kroky pro získání nových příjmů, jen tak se bude moci SR dále rozvíjet.


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

Napsat komentář