UKáčko.cz, portál studentů UK… už v půlce dubna!

UKáčko.cz

Erasmus – test věrnosti. Ruší se karty do menz. Majáles nachází svou identitu. Získá Univerzita Karlova Klementinum? Proč nestudovat rovnou anglicky? Akademičtí senátoři svolávají demonstraci před FN Motol. Pět nejlepších a pět nejhorších pražských kolejí.

Život Univerzity Karlovy, jejích padesáti tisíc studentů a sedmnácti fakult je bohatý, ale zároveň mediálně nepodchycený. Toto změnit si dalo za cíl právě občanské sdružení UK media, vydavatel fakultních časopisů FFakt a Sociál, jenž na duben chystá spuštění zcela nového média – celouniverzitního portálu UKáčko.cz.

„Chceme tímto projektem posílit univerzitní identitu, která dnes téměř neexistuje. Za situace, kdy UK sídlí na sto šedesáti adresách, vázne také vzájemná komunikace. A to chceme napravit,“ vysvětluje Martin Benda, předseda UK media a šéfredaktor portálu. „Každý týden budeme přinášet zprávy o tom, co se děje na naší nejstarší univerzitě, reportáže ze studentského života i komentáře a eseje zajímavých osobností se vztahem k UK,“ dodává Martin Polívka, zástupce šéfredaktora UKáčka.cz.

Spuštění portálu je chystáno na duben, ale již dnes hledá UK media posily do svého redakčního týmu. Volné jsou pozice redaktorů rubrik Alma mater, Styl a Rozhovor, neodmítneme ani manažery, editory a autory studentského stripu či komiksu. Více na www.ukacko.cz.


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...

Napsat komentář