Přijďte na přednášky o teorii umění, filozofii a estetice

Logo: estetikaspol.cz

Logo: estetikaspol.cz

Zajímá vás teorie umění a humanitní vědy obecně? Chcete se dozvědět něco víc z těchto různorodých oblastí? Pak jsou přednášky Společnosti pro estetiku určeny i vám!

Společnost pro estetiku vznikla již v 60. letech minulého století a dlouholetá tradice jí tak umožňuje zvát si na konference a přednášky významné osobnosti nejen z oboru. Proto nejsou přednášky určeny pouze studentům estetiky, ale zájemcům z širších řad, především však právě z Filozofické fakulty a uměleckých oborů.

Jak říká jeden z pořadatelů, a zároveň vyučujících na katedře estetiky FF UK Jakub Stejskal, přednášky slouží k rozšíření obzorů studentů i pedagogů, ale také pro radost. Na otázku, které z přednášek by vybral jako nejpovedenější, nedokázal dlouho najít odpověď. „Povedené byly vlastně všechny, ale rozhodně bych jmenoval přednášku docenta Vojtěcha Kolmana s názvem O čem se nedá mluvit, o tom se musí zpívat či tu doktorky Anežky Kuzmičové o naraci.“

Vzhledem k tomu, že si přednášející sami volí téma výkladu, jsou přednášky opravdu různorodé a vy si tak můžete vybrat z velmi široké škály témat.

Více informací najdete na webu Společnosti pro estetiku, kde se také dozvíte, jak se stát členem společnosti.


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář