Martin Palán: Karlova univerzita potřebuje kampus!

Prestižní titul Král Pražského Majálesu již téměř rok používá Pepo Kopulis a přichází čas, kdy jej ve funkci vystřídá král nový. A existuje velká šance, že bude zvolen zástupce Univerzity Karlovy. Do boje se totiž pustil i Martin Palán, doktorand teritoriálních studií FSV UK.

Jsi rozhodnut bojovat o statut Krále Majálesu. Proč se od něčeho tak nebezpečného pouštíš?
Majáles je svátek studentů, jde především o legraci, rozhodně mi to nepřipadá nikterak nebezpečné. Chápu to jako vhodnou příležitost vtipně upozornit na některé problémy a trochu rozproudit studentský život v Praze.

Jako své královské jméno jsem si vybral „Karel Třináctistýčtyřicátýosmý zvaný Kampusák“. Jméno reflektuje celou řadu důležitých informací o Univerzitě Karlově. Jednak její vetché stáří, její hlubokou roztříštěnost a také trochu spoléhání na mýtickou tradici, která ovšem nemůže nahradit to, co jí chybí. Pokud se chceme někam posunout, musíme se na sebe dívat kriticky a satira je jednou z možností.

Čím hodláš uspojit studentský lid? Slyšel jsem o tom, že bys rád na UK měl kampus.
Studentský lid se rozhodně může těšit na nejrůznější překvapení. Jednak mě bude vidět a slyšet. Důvodem je ukázat ostatnímu lidu naší země, že tu jsou studenti, kteří zasluhují jejich pozornost. Jak již mé přízvisko „Kampusák“ naznačuje, chtěl bych, aby bylo slyšet, že studenti chtějí jedno centrální univerzitní sídlo. Kampus, který ji vdechne novou dimenzi.

Sám jej asi nepostavím, ale má přezdívka je výzvou pro všechny. Z kampusu univerzity by v konečném výsledku mohli profitovat všichni, nejen studenti UK, o tom jsem naprosto přesvědčen. Dále hodlám studenty oslovit kulturním programem, a to koncerty kapely ŘEKLA NE! Tato skupina je celá složená ze studentů UK, které je opravdu slyšet…

Jaký je itinerář tvé cesty za titulem? Nějaké výběrové řízení, předsoutěže? Jak to funguje?
Všichni kandidáti mají obrovskou volnost pro realizaci nejrůznějších nápadů. Záleží na každém jak studenty osloví a co jim nabídne. V tuto chvíli můžu jen říct: Nechte se překvapit.

Máš nějakou suitu, realizační tým?
Ano, moje družina je tvořena kamarády a přáteli, El Bundou, Jirkou Kocábkem, doktorem Čigrínem a celou řadou zajímavých a tvořivých lidí.

Už víš o nějaké konkurenci?
Slyšel jsem, že jsou asi tři kandidáti, ale ještě zatím blíže neznám jejich program. Rozhodně bych uvítal, kdyby bylo kandidátů co nejvíce. Konkurenční zápolení by mohlo nabídnout mnoho zajímavých a zábavných aktivit pro všechny studenty a o to jde v prvé řadě.

Jaké máš vzpomínky na Majáles 2006? Jak se ti líbil, zejména a jeho „open-air festival“ charakter?
Bohužel jsem loňský Majáles nestihnul, ale slyšel jsem od kamarádů, že to bylo super. Byl jsem na předloňském Majálesu na Chodově a musím říct, že po organizační stránce bylo opravdu dobře připravený. Mám zkušenost s organizováním nejrůznějších akcí, ať už to bylo slavné Výjezdní zasedání IMS FSV UK nebo ples FSV, a proto vím, jak náročná bývá příprava. Majáles ovšem všechny tyto akce svou organizační náročností daleko předstihuje. Chtěl bych poděkovat všem organizátorům za jejich práci.

Pamatuji si, jak jsi to roztáčel na plese FSV na pódiu. Myslím, že bys mohl být zručným Králem. Věříš si na to?
Vždycky jsem podporoval studentské aktivity všech možných i nemožných žánrů. Myslím si, že společenský život hraje velmi důležitou roli, to je i jeden z důvodů, proč kandiduji na Krále Majálesu. Zábava sbližuje lidi a otvírá možnosti spolupráce a přátelství, zní to trochu knižně a vážně, ale nebojte, bude to jízda. Jestli si věřím? Ano.

Závěrečná poznámka?
Jdeme na to! A www.reklane.cz.

Radovan Fišer
fiser@ukmedia.cz


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář