Volba ředitele Ústavu politologie FF UK

znojPan docent Znoj chystá na odchod z funkce ředitele Ústavu politologie FF UK. Když jsem s ním měl rozhovor na podzim minulého roku, vyslovil své přání odejít, jelikož je v této funkci od začátku fungování ÚPOLu. Nedivím se tomuto jeho kroku. Funkce je jistě náročná a jak sám vyslovil, nemá čas na svou akademickou činnost a podle jeho názoru „změna je život“.

Jakkoli obdivuji pana docenta Znoje v jeho funkci ředitele a jakkoli je přínosný pro celý chod a život na ústavu politologie, je to jeho vlastní osobní rozhodnutí a každý z nás ho musí akceptovat. V rozhovoru se vyjádřil na otázku, kdo by mohl být jeho nástupcem, že by to mohl být jeho dlouholetý spolupracovník pan docent Doubek. Na ústavu se od té doby toto bralo jako „hotová věc“.

Na ÚPOLu se rozhořela akce k přesvědčení dosavadního ředitele, aby zůstal v dosavadní funkci. Mezi studenty se dokonce prohnal jako blesk z čistého nebe e-mail, který nepřímo žádá docenta Znoje, aby zvážil svůj odchod z ústavu. Nebylo to ale nijak adresované proti panu Doubkovi.

To, co se považovalo za samozřejmost, totiž že novým šéfem politologie bude Doubek, se nakonec ukázalo jako fáma. Pan docent Doubek se vyjádřil tak, že o funkci ředitele ústavu nestojí a nikdy neuvažoval o tom, že by se o tento post ucházel. „Jsem historik a ne politolog, a proto se nehodlám ucházet o post ředitele.“

Až dá pan docent Znoj svou funkci k dispozici, bude vypsané výběrové řízení, do nějž se přihlásí odborníci a profesoři z oboru. Výběr to nebude lehký už s ohledem na to, že ústav politologie se stává prestižním v rámci FF. Doufejme, že volba padne na toho nejlepšího kandidáta.

Michal Fejtl (POLT)


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 2,00 out of 5)
Loading...

Napsat komentář