Velvyslanec dá peníze

Nizozemština je čím dál tím častěji slyšet i v České republice. Česko se totiž stává oblíbeným výletním místem nizozemských turistů a vyhledávaným investičním polem nizozemských obchodníků. Tohoto vzestupného trendu si je vedení Filozofické fakulty dobře vědomo.

Na podnět děkana FF UK Michala Stehlíka a proděkanky pro zahraničí a vnější vztahy Olgy Lomové se uskutečnilo jednání s velvyslancem Nizozemského království Jan-Lucas van Hoornem a kulturní atašé Nizozemska Hilde Jansen. Během více než hodinového setkání se diskutovalo o možné podpoře nederlandistiky. Děkan uvedl, že pověřil vedení ústavu intenzivním hledáním odborníka, který by do budoucna obor garantoval. Zmínil se, že s velvyslanectvím jednali jak o případné pomoci při hledání, tak o finanční podpoře.

Van Hoorn, vyjádřil názor, že tyto problémy nevnímá pouze v rámci pražské nederlandistiky, ale i v celorepublikovém měřítku. Proto by rád svou podporu směřoval a rozdělil mezi všechna zainteresovaná vysokoškolská pracoviště v České republice. Jde především o podporu finanční, ale podle děkana jednání ještě nejsou u konce a není tedy vyloučeno, že výsledná pomoc se nebude týkat pouze peněz, ale například i knižního fondu či filmotéky oboru.


Miroslav Pavel (NIZ a KULT)
mirekpavel@seznam.cz


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář