Startují elektronické studentské evaluace

V tomto semestru se již na FF UK nedočkáme tištěných evaluací, které na konci posledních semestrů uřízly několik minut z každého předmětu. Studentské evaluace v letním semestru 2012 budou probíhat pouze elektronickou formou. Máte jedinečnou příležitost vyjádřit svůj názor na jednotlivé pedagogy a předměty! Hodnotit můžete od 14. května do 14. června.

Význam evaluací spočívá hlavně v tom, že dávají pedagogům i širší akademické obci zpětnou vazbu. Člen akademického senátu, Samuel Zajíček, se o důsledcích evaluací vyjádřil následovně: „Co se týče praktických výsledků, málo se ví, že evaluace opravdu mají své dopady – s několika pedagogy, kteří měli dlouhodobě slabá hodnocení, byly již rozvázány pracovní poměry, vedení kateder se evaluacím také čím dál více věnuje a hledí na ně.“

Elektronická evaluace je uživatelsky přívětivá, po přihlášení se vám automaticky zobrazí nabídka předmětů, na kterých jste pro tento semestr zapsáni. Samotný dotazník vypadá prakticky stejně jako evaluace tištěná. Nechybí pole pro slovní hodnocení pedagoga a jeho předmětu, které bude zveřejněno, stejně jako případná reakce pedagoga. Hodnocení je samozřejmě anonymní.

Nevýhodou evaluace elektronickou formou je jistě to, že dotazník nevyplní zdaleka tolik lidí jako ten tištěný. Proto i redakce FFaktu prosí studenty, aby se zapojili na stránce http://www.ff.cuni.cz/FF-8972.html. Jediné, co potřebujete, je přihlašovací jméno a heslo do domény Jinonice.

 

 


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář