Kulturní přehled na únor

Po lednové pauze se vracíme s oblíbeným kulturním přehledem na následující měsíc. Přestože stále probíhá zkouškové období, nebojte se vyrazit za kulturou a alespoň trochu si odpočinout od skript. Již 9. února se můžete těšit na vernisáž Artsemestru zima 2012, který pak bude v následujících dnech probíhat na UMPRUM. Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze tradičně otevře všechny své ateliéry veřejnosti. Od 10. do 16. února bude mít každý z návštěvníků zimního Artsemestru možnost zjistit, jaké tendence a směry formují studenty Katedry architektury, designu, volného a užitého umění.

Od 10. do 21. února bude v rámci masopustu probíhat Carnevale Praha 2012. Podrobný program najde na stránkách www.carnevale.cz, pro všechny milovníky převleků a masek pak doporučujeme navštívit 11. února před Staroměstskou radnicí setkání a následný průvod masek.

Od 14. do 19. února se můžete těšit na již 7. ročník přehlídky španělsky mluvené kinematografie La Película v kině Světozor. Promítat se budou nejrůznější nezávislé snímky španělských tvůrců, ale i filmové hity nebo neorealistické filmy vybrané Antoniem Banderasem. Otvíracím filmem je snímek Vetřelci režiséra Juana Carlose Fresnadilla, „horor v hollywoodském stylu s hvězdami Clivem Owenem nebo Danielem Brühlem slavnostně uvedený na festivalech v Torontu a San Sebastianu“.

Pokud však nebudete mít filmů dost, můžete si ještě od 15. do 19. února zaskočit do kina Atlas na Severskou filmovou zimu. Během pěti dnů divákům nabídne řadu nových i prověřených filmových titulů z produkce Dánska, Norska, Švédska a Islandu, které nezřídka získaly ocenění na uznávaných mezinárodních festivalech. Na program se můžete podívat zde: http://www.sfklub.cz/.

17. února pak můžete navštívit koncert dalšího z hudebníků fungujícího pod labelem NINJA TUNE, a to Slugabed, který vystoupí společně s Jamie Teasdala alias Kuedo v pražské MeetFactory. Podle organizátorů bude již „čtvrté pokračovaní klubové noci Education hlavně ve znamení vzletného futurismu, tance a otevřené budoucnosti.“

6. ročník Mene Tekel , mezinárodní festival proti totalitě, zlu a násilí pořádaný občanským sdružením Umění bez bariér, můžete podpořit od 20. do 26. února. V rámci tohoto projektu pro paměť národa můžete zajít na nejrůznější vernisáže, koncerty nebo diskuze (více informací: http://www.menetekel.cz/cz/program-a-mapa/). Slavnostní zahájení proběhne v pondělí 20. února v kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí.

Pokud byste chtěli zajít do divadla, doporučujeme nové představení v Dejvickém divadle Ucpanej systém, které bude mít premiéru 20. února. Režisér Michal Vajdička se inspiroval dílem Irvina Welshe Acid House a do svého představení obsadil mimo jiné Ivana Trojana, Miroslava Krobota a další.

Pro všechny milovníky nového divadla je pak ideální kulturní příležitost 10. jubilejní ročník festivalu Malá inventura s podtitulem Česká divadelní DNA, která se bude v nejrůznějších divadlech (Alfréd ve dvoře, NoD a další) odehrávat od 22. do 29. února. Smyslem festivalu, organizovaného občanským sdružením Nová síť, je představit širší veřejnosti nejlepší divadelní projekty, které se v uplynulé sezoně zrodily nejen na české scéně.

Doufáme, že si z našeho přehledu vyberete a zkulturníte si únorovou zimu. Těm, které ještě nějaké zkoušky čekají, přejeme hodně štěstí a o to klidnější konec měsíce.


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář