Kulturní přehled na duben

Duben je tady a s ním i nový kulturní přehled. Přinášíme vám seznam nejzajímavějších hudebních i nehudebních, studentských i nestudentských akcí na tento měsíc.

Mezi studentské patří jednoznačně 4. ročník Student Festu, který proběhne v pražských podzemních klubech (Vagon, Rock Café, Popocafepetl, K4, Chapeau Rouge) 4. dubna, a na 6 podiích se zde představí více než 30 českých i zahraničních kapel.

12. dubna se pak bude v Národním domě na Vinohradech konat reprezentační ples FF UK.  K tanci a poslechu zde kromě Magnum jazz Bandu zahrají kapely jako Trio de Janeiro, Kolektivní halucinace nebo Schrödingerova kočka. Kromě tanečních vystoupení se můžete těšit i na půlnoční překvapení.

Mezi další studentské akce patří také festival Okultění. V rámci tohoto tradičního festivalu studentů katedry kulturologie letos proběhne fotografická soutěž na téma Apokalypsa. Soutěže se mohou zúčastnit studenti všech univerzit: pokud se chcete zapojit, pošlete do 13. dubna jeden až tři snímky na info@culto-ako.cz.

Pro hudební nadšence je dobrým tipem 3. ročník mezinárodního hudebního festivalu Mladí Ladí Jazz, který bude probíhat do 13. dubna. Během tří dubnových večerů se vám ve třech pražských klubech (Jazztime, Palác Akropolis a Jazz Dock) představí kapely jako ZVA 12-28 Band, Poetic Filharmony , Portico Quartet (UK) nebo Final Vision.

14. dubna se bude konat jarní obdoba letního festivalu Povaleč, tedy Jarní Povaleč. Odehraje se v klubu La Fabrika, kde si na dvou podiích ukážou kapely jako Le Pneumatiq, Takin’Off a mnoho dalších djs.

 

Benefice, móda i výtvarné umění

16. dubna se můžete těšit na benefiční koncert pořádaný UK media pro Kejdom-Keku.  Výtěžek celé akce bude předán občanskému sdružení Kejdom-Keku, které s podporou Přírodovědecké fakulty UK staví školu v Kamerunu. V dejvické Klubovně vystoupí kapely The Lininings, The Royals a Amber Sky.

Od 19. do 22. dubna bude probíhat již tradiční přehlídka originální módy Code:Mode. Na novém místě se představí poněkud komornější a osobnější akce, kde kromě prezentace nezávislých módních návrhářů nebude chybět bohatý doprovodný program, nejrůznější dílny, exhibice nebo hudební vystoupení. Více info na webu: http://codemode.cz/o-akci.

23. dubna se v Praze již podruhé představí kultovní newyorské trio Medeski, Martin & Wood. Můžete se těšit na koncert plný groovu a neofunku v kombinaci s hiphopovými a jazzovými rytmy, které tato jambandová legenda přiveze do klubu Jazz Dock.

Milovníci současného umění jistě ocení výstavu Krištofa Kintery, která pod názvem Výsledky analýz probíhá v městské knihovně až do 13. května. Výstava se však může stát ještě zajímavější, pokud tam půjdete v době, kdy bude probíhat komentovaná autorská prohlídka se samotným Krištofem Kinterou, buď 20. dubna od 16 hodin, nebo 26. dubna od 17 hodin.

28. dubna se do pražské Meet Factory vrátí americký hudebník Daedelus, legenda britského labelu Ninja Tune. Ukáže zde svou nejnovější audiovizuální světelnou show Archimedes, ve které nebude chybět například stěna pohyblivých zrcadel reagujících na hudbu.

Do 29. dubna potrvá v Leica Gallery Prague výstava Andrease H. Bitesnicha nazvaná Deeper Shades / New York. Výjimečný projekt představí nejnovější soubor světově uznávaného fotografa, který fotografoval New York mnoho let. Nejde o fotografie pamětihodností, ale o vidění nebo zachycení nálady, která byla mnohdy přetavena až do extrémní komiksové podoby plné temných stínů.

Doufáme, že si z našich kulturních tipů vyberete a oživíte si tak dubnový volný čas.


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář