Diktát v podobě DUB FX v Roxy

Konečně přišlo magické datum 11. 11. 2011 a s ním i koncert Benjamina Stanforda z Austrálie aka DUB FX.  Do pražského klubu měl zavítat i se svou snoubenkou, zpěvačkou Flower Fairy (vlastním jménem Shoshana Sadia), ta však musela kvůli nemoci zůstat doma. DUB FX tak polovinu koncertu zůstal na podiu úplně sám (jen s dvěma fotografy v zádech) a poslal své přítelkyni alespoň jednu ze svých pecek s přáním rychlého uzdravení.

Již dva týdny předem vyprodaná Roxy zažila pořádný nářez. Naplněná hala ale musela počkat až na 23 hodinu, aby si mohla DUB FX vychutnat, před ním hrál dvě hodiny Ghonzales, resident DJ Roxy. Pouze s tříminutovým zpožděním vyběhl na podium Benjamin v maskáčích s naprosto uvolněným výrazem a po krátkém intru začal svou beatbox a především hiphop show se songem Made. Nejfrekventovanější hláškou první poloviny byl výraz „fucking pedals“, směřovaný na neposlušné pedály, kterými DUB FX ovládá celé své vystoupení – pouští tak rukama i nohama jednotlivé zvuky, které nahrává během koncertu a pak je opakovaně hraje jako podkres znovu a znovu pořád dokola nebo je různě pozměňuje. Zároveň si tak nastavuje hlasitost, upravuje hlas a podobně, vystačí si úplně sám bez kapely nebo nástrojů.

Jak se z pouličního umělce stal miláček davů

Po chvíli se mu ale vše podařilo sladit a řvoucí a skákající publikum se mohlo řádně vyžít. Zdá se být až neuvěřitelné, že oneman show na velikém podiu v Roxy dokáže oslovit tolik lidí, když k tomu ještě připočteme fakt, že DUB FX zpočátku vystupoval především jako pouliční umělec po všech koutech světa a lístek na jeho koncert v Roxy stál 550,-.

V polovině koncertu se k němu připojil CAde, dlouholetý spolupracovník DUB FX a původem taktéž australský umělec. Společně zahráli několik pecek, jako Land of the Free nebo Supernova Pilot, a volně navázali na předchozí písně, často ovlivněné reggae a založené na drum and bass linkách.

Během koncertu dlouhého hodinu a půl stihl DUB FX předvést několik svých největších hitů jako Flow nebo Love Someone. Poté co se rozloučil, zůstal na podiu CAde a k němu se připojil ještě DJ Philib TBC. Aby toho nebylo málo DUB FX se v půl druhé ještě na chvíli vrátil, aby CAdeho podpořil, a publikum znovu nadšeně tleskalo.

Přestože původně plánovaný společný koncert s Flower Fairy nevyšel, DUB FX ukázal, že si hravě poradí sám, jeho vystoupení bylo nabité energií a společně s CAdem se mu podařilo publikum pořádně roztancovat. Nebylo by proto překvapivé, kdyby přijel do Prahy zase, tentokrát i s Flower.


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář