Anketa: Jak jste strávili letní prázdniny?

Kde tráví prázdniny naši pedagogové?

Dana Picková
Ústav světových dějin

Prázdniny jsem strávila tradičně: první dva týdny na Istrii nedaleko Puly, na místě, kam jezdíme již deset let, nutnou relaxací po červnovém maratonu nejrůznějších examinací. Zbylý čas v Sezemicích u Pardubic, odkud pocházím – část pracovně, část cestováním po východočeských památkových objektech. Suma sumarum mám pocit, že se prázdniny vydařily.

prof. Miloslav Petrusek
katedra sociologie

Čtyři dny jsem strávil na Letní filmové škole v Uherském Hradišti, kde jsme mj. diskutovali na ústřední téma školy „Stáří a stárnutí“. Potom dva týdny na Vysočině v hotelu Devět skal, kde jsem se ženou a vnukem Ondřejem chodil po kopcích, plaval v místním bazénu a navštívil všechny výtvarné výstavy, co jsou tam k vidění – a je jich požehnaně. Závěr prázdnin jsem si udělal superkulturní – ve Vídni jsem shlédl výstavu expresionistů, potěšil se starým uměním a s jistou mírou přesycenosti shlédl Klimta a jeho umělecký okruh a předposlední den prázdnin jsem byl na beethovenovském koncertu České filharmonie s nepřekonatelnou houslistkou Leilou Josephovicz.

Milan Tvrdík
ředitel Ústavu germánských studií

Krásný zážitek mě teprve čeká. Pojedu v září na pět dní na prohlídku renesanční Florencie. Prázdniny jsem jinak trávil hlavně pracovně: vypracováváním nových akreditací pro obor germanistika – bakalářské studium jedno- a dvouoborové, a prací na studii o třech poválečných románech Wolfganga Koeppena, samozřejmě kromě fyzické relaxace, kterou bylo v mém případě malování bytu.

Hana Šmahelová
Ústav české literatury a literární vědy

Většinu prázdnin jsem strávila u počítače a v knihovně nad prací, k níž se během školního roku nedostanu. Ztuhlá záda jsem potom týden protahovala na cvičení v termálních bazénech na Slovensku. Hlavu provětralo – alespoň v to doufám – několik malých cyklistických výletů kolem Rýna.

Jarka Vrbová
oddělení skandinavistiky ÚGS

Léto bylo horké, trávila jsem ho vesměs ve „splendid isolation“ na Šumavě. Houby nerostly, protože bylo sucho, a tak jsem místo nich hledala slova do překladu norského románu Aksela Sandemoseho „Uprchlík kříží svou stopu“.

Pavlína Šaldová
Ústav anglistiky a amerikanistiky

Prázdniny byly krásné, ač krátké. V červenci jsem strávila týden na kurzech taichi v Krkonoších a na ekologické farmě poblíž Jevíčka. V srpnu potom deset dní putováním po Turecku, po starověkých památkách od Istanbulu, přes Ankaru do Antalye, v radosti z oživujícího kontaktu s jeho obyvateli. Pak ještě dvoudenní výlet do Jeseníků a zpátky k diplomkám.


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář