Dubnový FFakt PRÁVĚ V PRODEJI!

nahled FFakt

Časopis FFakt dostal nový kabát!

Studentský časopis vznikající na půdě největší fakulty UK má nový vzhled. Za zmínku určitě stojí to, že se za modernějším designem neskrývá profesionál, ale jeden mladý nadějný student a náš sazeč. Doufáme, že jejich snahu oceníte. A co v nás najdete?

Kromě vysvětlení toho, proč vyšel studentský profil Kateřiny Jacques s jejími cenzurními škrty, a dalších příspěvků k debatě o smyslu a charakteru humanitních věd, jsme pro vás tentokrát připravili rozhovor s Evou Kalivodovou o genderových studiích a pokud vám vrtá hlavou, co je tento moderní obor vlastně zač a co má společného s feminismem, potom neváhejte a čtěte. ArchiFF zavzpomínal na oběti komunismu z řad komunistů. Hledejte pod názvem 1949: Revoluce na fakultě požírá své děti. Díky bohu, fakulta své děti nepožírá, a proto jsme i tentokrát mohli naplnit rubriku Absolventů. Vyzpovídali jsme Ondřeje Černého, ředitele Národního divadla, a Terezu Porybnou, která je koordinátorkou festivalu Jeden svět. Prostor dostala i populární Jitka K., která se nám svěřila se svým velkým neúspěchem, a smolná sova Smola opět naletěla.

Pokud toužíte po kultuře, nalistujte stranu 25. Dozvíte se o divadle, které si založily studentky naší fakulty, dostanete několik tipů na měsíc duben (například sedmý ročník mezinárodního divadelního festivalu Fringe) a ještě se dozvíte, co nového se urodilo na internetu – nepřehlédněte rubriku tytjůb.

Kromě nejaktuálnějších novinek z fakulty (Zkrácené podzimní zkouškové) zjistíte i to, že na naší fakultě existuje tajuplná Etická komise a že je k dispozici i vám, studentům. Nepochybně zajímavý článek vyšel z pera Lukáše Borovičky, který udělal malou studii pasivity mladých filozofů. Jde to s námi z kopce? Jak to vidí učitelé? Co říká psycholog?

Budete-li plni informací a zatoužíte jen po pohlazení po duši, pak nalistujte fejeton, který tentokrát navrhl, jak si poradit s dobročinnými spolky, jichž je tolik, že není v našich silách všechny podarovat. A ti poetičtější z vás nechť rovnou otevřou časopis uprostřed a začtou se do řádků, které zbásnili vaši spolužáci, kolegové a studenti…


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Napsat komentář