ZLOMVAZ – Staňte se divadelními voyeury

Ve dnech 18. – 21. května proběhne již po osmnácté Zlomvaz. Jedná se o divadelní festival, na kterém uvidíte to nejzajímavější z tvorby studentů českých a slovenských uměleckých vysokých škol. Střetávají se v něm studenti a pedagogové, divadelní umělci a široká veřejnost. Pro mladé divadelníky je festival možností jak získat důležité kontakty, pro veřejnost příležitostí poznat současné divadelní tendence. Během čtyř dnů budou na Zlomvazu k vidění představení různých uměleckých žánrů. Bude se tak možné zúčastnit například koncertů, workshopů, nebo seminářů.

Letos se můžete těšit na 20 představení v divadle DISK nebo studiu Ypsilon, kabaretní večer, pestrý hudební program, výstavu a zcela unikátní taneční projekt.

Festival odstartuje průvod alegorického divadelního vozu, který ve středu 18. května v 17:30 vyrazí z DAMU a poputuje až do Divadla Archa, kde od 18:30 proběhne Slavnostní zahájení a koncerty Dana Bárty & Robert Balzar Tria i skupiny Photolab.

Nejdůležitější je ovšem soutěžní přehlídka absolventských inscenací divadelních fakult z České republiky i Slovenska – JAMU, AMU, VŠMU a AU. Nově uvidíte také udělování Cen Reflexu v kategorii Nejlepší herec a Nejlepší herečka. V porotě zasednou herečky Aňa Geislerová a Petra Špalková, režisérka Natália Déaková, divadelní kritik Vladimír Just a producent Jaroslav Slávik.

Celý festival organizují studenti druhého ročníku katedry produkce DAMU. Pro letošní ročník zvolili téma voyeurismu. Proč zrovna voyerismus? „Na vybraném tématu nás láká především opomíjený metaforický pohled na diváka jako voyeura. Každý člověk sedící ve tmě v hledišti se najednou stává divadelním voyeurem – pozoruje, očekává, těší se, má obavy, přemýšlí, představuje si, dělá závěry, má touhy…“ vysvětluje autorka konceptu Michaela Hubálková.

Novinkou letošního ročníku je tématický taneční site-specific projekt s názvem Voyeur, na jehož vzniku se podíleli DAMU, JAMU, VŠMU a skupina VerTeDance. K vidění bude 20. a 21. května v prostorách DAMU.

Přijďte se pobavit a podpořit mladé umělce. Vstupenky zakoupíte v předprodeji v rezervačním systému divadla Archa, v průběhu festivalu v informačním centru divadla DISK. Další informace a podrobný program naleznete na oficiálních stránkách festivalu www.zlomvaz.cz.


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář