Zlo sídlí v 1. patře

Možná jste si toho už taky všimli. Slyšela jsem mnohá vyprávění od starších kolegů, ale osobně jsem se přesvědčila až jednoho červnového odpoledne. Děkan? Proděkan? Cha Chaáá! Naše fakulta je doopravdy ovládána studijními referentkami. Ano, to jsou ty ženy, které úřadují v 1. patře asi 6hodin týdně a domnívají se, že jim fakulta patří, přesně jako těm pověstným školníkům, jež jsou na základních školách důležitější, než sám ředitel.
Pokud můžete, vyhýbejte se jim obloukem! Chcete-li se ale zapsat do dalšího ročníku, setkání tváří v tvář s těmito jedubabami se nevyhnete. Stejně jako já. Nadšená elektronickým zápisem a možností věnovat se v ušetřeném čase vice tomu, co má v mém životě skutečnou cenu, jsem zažádala o kontrolu studijních výsledků, VYTISKLA SI EVIDENČNÍ LIST a nekráčela na studijní. První věc, která mě zarazila: úřední hodiny měly začínat asi za 5 min a na žádném stolku nebylo ani jedno Potvrzení o studiu k vyplnění. Moje první chyba- odvážila jsem se o něj požádat. V tom okamžiku se na mě všechny referentky vrhly a vřískaly, že potvrzení dají na chodbu až přesně ve 14:00!!! Chápejte tu jejich logiku: To proto, abychom si ho nemohli vyplnit dopředu, mastili to až u jejich pultíků, mohli dostat vynadáno, zdrželi ostatní v řadě za námi, takže milé paní stihnou odbavit aspoň o jednoho otravujícího studenta méně.
Potila jsem index v ruce, adrenalin stoupal, když se náhle dioda zazelenala. Byla jsem na řadě! Vysázím na stůl evidenční list (EL), index a průkazku na autobus a dovoluji se ptát: Má být na EL akademický rok, který končím nebo ten, do kterého se zapisuji?
ONA: To studujete vysokou školu a nevíte do jakého ak. roku se zapisujete? (Na svou obranu musím uvést, že na EL není uvedeno, který z nich se má vyplnit a ti, kterých jsem se na chodbě ptala, to také nevěděli)
Já: No, Hmmm (rudnu a rudnu)
ONA: A jakto, že máte EL vytištěný a vyplněný rukou? Má se přece vyplnit v počítači a až pak vytisknout! To jste vysokoškolačka? (Obrana: Ani tato skutečnost není nikde uvedena jen prosté: Vytiskněte si evidenční list.)
Já: (Natahuju moldánky a ještě víc rudnu) Takže se nemůžu zapsat?
Ona: NE!!!
Já: A dáte mi aspoň potvrzení o studiu pro pojišťovnu?
ONA: Bez vyplněného evidenčního listu se potvrzení nevydává!
A tak jsem se rozbrečela a vyběhla z místnosti. Být nařčená z úplné hlouposti a zostuzená týden po zvládnuté zkoušce z české syntaxe jsem prostě neunesla. Boj s byrokratickým šimlem jsem pro tentokrát prohrála. Elektronický zápis tedy mě osobně život nezjednodušil, oproti minulému „papírovému“ roku jsem musela na studijní ještě jednou. Ta druhá návštěva mě ale stála už jen bolení břicha a propocené tričko. A tak se teď po večer můžu věnovat tomu, co má v mém životě opravdovou cenu. Pomstě.

Agata Hauerová


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 3,60 out of 5)
Loading...

Napsat komentář