Začíná týden vzpomínkových akcí na Jana Palacha

Jan Palach

Jan Palach

Dnes byly zahájeny vzpomínkové akce ke 44. výročí sebeupálení Jana Palacha. V Malé aule Karolina byl představen nový web věnovaný Janu Palachovi a ve večereních hodinách uctila akademická obec Jana Palacha minutou ticha a pokládáním věnců u jeho pamětní desky na budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

Nový web, www.janpalach.cz, představuje široké veřejnosti Jana Palacha, který, jak se píše na těchto stránkách „svým šokujícím činem chtěl vyburcovat domácí veřejnost z rezignace, do které se začala propadat necelých pět měsíců po srpnové okupaci Československa“. Stránky nenabízejí pouze jeho životopis, ale připomínají také další oběti protestních sebeupálení proti totalitním režimům nebo se zabývají reakcí moci na Palachův čin.

Interpretací Palachova činu bude vždy spousta. Vzpomínkové akce na bývalého studenta Filozofické fakulty UK by měly svým návštěvníkům zprostředkovat jeho život a uctít jeho památku.

Akce pro vás budeme denně pokrývat.

 

Program Palachova týdne:

Čtvrtek 17. ledna

18:00: „Happening pro Palacha“ v Knihovně Jana Palacha.

17:30–19:30: „Hrdinové, mučedníci, sebevrazi“, sakristie akademického kostela Nejsvětějšího Salvátora (Křižovnické nám. 1), teologická debata nad etikou palachovského činu.

 

Pátek 18. ledna:

18:00: Přepremiéra filmu Hořící keř ve Velké aule. Po promítání bude následovat diskuze.

 

Neděle 20. ledna

20:00: Mše věnovaná Janu Palachovi, v akademickém kostele Nejsvětějšího Salvátora. Celebrovat bude Tomáš Halík.


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář