Vyšleme nové zástupce do velkého senátu

Volby do Akademického senátu Univerzity Karlovy, kterých se vedle nás zúčastní i Lékařská fakulta v Hradci Králové, 2. lékařská, Husitská teologická, Právnická a Matematicko-fyzikální fakulta, proběhnou od 27. do 29. listopadu mezi 10.00 – 16.00 (27. 11. budova v Celetné 20, 28. 11. 2007 hlavní budova FF UK, 29. 11. 2007 areál Jinonice). A jací jsou kandidáti? FFakt prezentuje dva kandidáty do studentské komory, kteří se redakci ozvali.


Josef Šlerka

doktorand Ústavu informačních studií a knihovnictví
josef.slerka@gmail.com

Josef Šlerka Důvod proč kandiduji do univerzitního senátu je prostý. Chci změnit postavení naší fakulty mezi ostatními. Dnes patří mezi popelky, které dostávají minimum peněz i podpory. Panuje totiž falešná představa, že její studenti a absolventi jsou šarlatáni, kteří se přiživují na technických oborech. Zapomíná se, že poznání humanitních věd je právě tím co činí život lidským a co má k člověku mnohem blíže než matematické vzorce nebo fyzikální pokusy.

Jak změnit postavení FF UK, když má jen pár hlasů ve velkém senátu? Důsledným, pomalým a trpělivým tlakem a spoluprací s ostatním zástupci humanitních oborů, které jsou na tom také špatně. Cílem takové spolupráce je více peněz pro FF UK, větší autonomii pro její rozhodování a přísnou kontrolu univerzitního hospodaření.

Za léta působení ve fakultním senátu jsem získal dostatek zkušeností, abych věděl, že jedinec sám proti instituci nic nezmůže. Prosím vás proto o podporu nejen mojí kandidatury, ale také kandidatury kolegyně Katky Volné.

Katka Volná

doktorandka Ústavu české literatury a literární vědy
katka.volna@volny.cz

Katka Volná Kandidovat do univerzitního senátu jsem se rozhodla po jednom z rozhovorů s Josefem Š. Svou zdatnou a vynalézavou argumentací (určitě je to důvod, proč ho volit :o)) mě přesvědčil, že bychom měli využít toho, co jsme se spolu svého času (2004- 2006) naučili jako AkceSchopní v senátu ctihodné FF. A že bychom měli podniknout v souboji řady fakult UK pár věcí ve prospěch humanitních oborů, které na tom vedle matfyzu či lékařských fakult nejsou zrovna nejlíp.

To je tedy nasměrování mého senátního programu: aktivní a důrazná podpora zájmů FF UK v rozhodování o penězích, koeficientech i citačních indexech pro humanitní vědy, zejména pak pro obory naší fakulty.

Možná někoho překvapí, že do takovéto aktivity jdu zrovna já, když se jinak celý rok 007 věnuju – mimo oficiálních studijních povinností – především normalizační éře v rámci výzkumu KSČ na FF. No, je to tak: nezajímá mě jen minulost této fakulty, ale i její budoucnost.


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,50 out of 5)
Loading...

Napsat komentář