TZ: Normální či přirozené? Letní škola interdisciplinárních přístupů na FF UK

Z archivu Letní školy interdisciplinárních studií Spolek studentů historie FF UK, o. s. ve spolupráci s Ústavem českých dějin FF UK, Ústavem hospodářských a sociálních dějin FF UK, Ústavem světových dějin FF UK, Ústavem filosofie a religionistiky FF UK a Ústavem politologie FF UK připravil pro rok 2012 druhý ročník Letní školy interdisciplinárních přístupů na téma Normální a přirozené. Proběhne ve dnech 22. až 28. srpna na hlavní budově FF UK na náměstí Jana Palacha.

Cílem je rozvinout dosavadní historiografické bádání o přístupy jiných společenskovědních oborů a vytvořit tak prostor pro širší interdisciplinární debatu nad společnými problémy, ke kterým jednotlivé obory často přistupují z různých perspektiv a na základě svých specifických metod.

Letní škola nabídne zejména studentům, ale i mladým akademickým pracovníkům možnost vyslechnout příspěvky odborníků na daná témata i se účastnit seminářů. Program ve středu 22. srpna od 15:30 v místnosti č. 200 na FF UK odstartují přednášky prof. Pavla Barši, PhD. a Mgr. Josefa Fulky, PhD. Každý den pak přinese tematické bloky přednášek i seminářů problematizující vztah normality a přirozenosti v různých epochách od středověku po současnost, od ekonomických po filozofické přístupy. „Novinkou letošního ročníku je i metodologický seminář Historie a ideologie ab/normality pod vedením historické antropoložky PhDr. Lucie Storchové,“ připomíná hlavní organizátorka přípravného týmu LŠIP Martina Poliaková. Aktuální program s podrobnostmi naleznete na stránkách akce www.lsip.cz. Pro velký zájem je umožněna registrace na místě či na jednotlivé dny.

Ani letos nechybí bohatý doprovodný program. „Můžete se těšit například na bezdomovecké divadlo či dokumentární film Petra Záruby o filozofovi a esejistovi Zdeňku Vašíčkovi s názvem Na okraji,“ dodává za organizátory Tomáš Dufka.

kontakt: info@lsip.cz


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář