inzerce ↑
Téma: informacni-studia-a-knihovnictvi

Universidad Santiago de Compostela

katedrála

Galicie a konec světa

První tři měsíce ve španělské Galicii pro mne znamenají ještě čerstvé dojmy. Každý den přednášky na univerzitě a španělský den rozdělený na jiné etapy než u nás. Zpočátku tak skoro každý den slyším: Erasmus. (Celý příspěvek…)

Písničkář, spisovatel, překladatel a předseda českého PEN klubu Jiří Dědeček

ABSOLVENT KNIHOVNICTVÍ A VĚDECKÝCH INFORMACÍ

Jiří Dědeček nás za účelem rozhovoru pozval do své kanceláře předsedy českého PEN klubu v Klementinu. Génius loci toho místa vás ovane hned u dveří: podkrovní místnost s čarovným výhledem na věže Starého města se utápí v denním světle a ve spojení s pár kusy krásného starožitného nábytku (a jedné ikeácké knihovny) máte neodbytný pocit, že vás v tu chvíli políbilo hned několik múz. Však právě tady vzniká Dědečkův pestrý repertoár. (Celý příspěvek…)

Ježek představil studentům novou Národní knihovnu

ÚISK hostil 2. dubna prezentaci nové budovy Národní knihovny. Byla určena převážně studentům z ústavu knihovnictví a ředitel NK Vlastimil Ježek tak měl možnost střetnout se s reakcemi mladé knihovnické komunity. Diskuse se zúčastnilo na 40 studentů a deset odborníků převážně z ústavu knihovnictví.
(Celý příspěvek…)

Nová média: těsně po porodu

V minulém roce otevřela Filozofická fakulta navazující magisterský program Studia nových médií. Podobné obory vznikaly již v 90. letech na řadě zahraničních univerzit Evropy a USA. Obor s jedinou učebnou, šesti učiteli a zatím jen čtrnácti studenty očekává do budoucna větší nápor uchazečů.
(Celý příspěvek…)