Tak co s tím?! Skepse a naděje architektury Prahy 22.3.2011 / 18:00 / Divadlo Archa

Divadlo Archa uvede v březnu zcela novou sérii veřejných diskuzí Tak co s tím? věnovaných kvalitě života v Praze. O aktuálních tématech, která ovlivňují naše bezprostřední prostředí a život v hlavním městě i řešeních, která mohou přinést pozitivní změnu, budou na scéně Archy pravidelně debatovat přední experti napříč obory. První debata, která proběhne v úterý 22. března je věnována architektonickému a urbanistickému rozvoji Prahy.


Poslední výzkum mezinárodní agentury Mercer řadí Prahu na 70. místo v hodnocení měst dle kvality života. Zatímco Vídeň a ostatní evropské metropole podobné velikosti bodují v TOP 25 tohoto žebříčku, Praha zůstává na chvostě. Proč naše město nevyužívá svůj potenciál? Co můžeme udělat pro zlepšení kvality prostředí, které nás každodenně obklopuje? Na tato a další témata budou v úterý 22. března na malém sále Divadla Archa diskutovat Kateřina Bečková (předsedkyně Klubu Za starou Prahu), Jan Kasl (architekt, primátor Prahy 1998-2002),  Roman Koucký (architekt a urbanista), Zdeněk Tůma (ekonom a politik) a Leoš Válka (podnikatel v oblasti stavebnictví, ředitel Galerie DOX). Debata s hosty, kterou moderuje Adam Gebrian (architekt a teoretik architektury), následně pokračuje individuálními rozhovory v kavárně Divadla Archa.

Ondřej Hrab, ředitel Archy k nové sérii debat Tak co s tím?! říká: „Je příznačné, že za mnohými problémy našeho veřejného života se skrývá nedostatek vize. Politici se věnují každodenním mocenským mechanismům a jakoukoli vizi se bojí vyslovit. Je třeba se začít bavit o našich vizích. Bez nich bychom vyklidili pole jen pragmatickým a jednoduchým řešením.“

Zdeněk Tůma z řad hostů doplňuje: „Pozvání k účasti na debatách jsem přijal rád, protože v Praze zdaleka nejde jen o řešení akutních problémů. Musíme přemýšlet a debatovat o dlouhodobém směřování našeho hlavního města. Diskuze pořádané divadlem Archa by nás mohly posunout o kus dál“.

Vstupné na debaty Tak co s tím?! je zdarma, rezervace míst na pokladně Divadla Archy nutná.
Debatu je možné sledovat v přímém přenosu na odkaze www.primyprenos.cz.
Diskuse se koná ve spolupráci s British Council Praha.


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář