Rubrika 'Redakce'

Recepty z akce FFakt sladký den

SLADKÁ SKVADRA

Bezlepkový mrkvový koláč (Klára): 5 vajíček, 400 g mletých mandlí, 150 g cukru, 60 g pohankové mouky, prášek do pečiva, 300 g mrkve.

Mrkev nastrouháme, vajíčky rozdělíme na žloutky a bílky. Žloutky našleháme s cukrem do pěny, do které přidáme mrkev a ½ mandlí. Z bílků vytvoříme sníh, do kterého pomalu vmícháme žloutkovou pěnu a nakonec přisypeme zbytek mandlí. Pečeme na 150° přibližně 60 minut.

FFakt sladký den

Přijďte ochutnat domácí muffiny, sušenky, koláče a spoustu dalších dobrot! 26. 11. se v hlavní budově Filozofické fakulty koná první FFakt sladký den. Již teď máme plno práce s pečením a vůbec přípravami příjemného pondělního uvítání. Neváhejte a přijďte si pochutnat a podpořit tak časopis studentů Filozofické fakulty.

Chladné ráno, nechuť vstávat. Zakouřený vstup do hlavní budovy Filozofické fakulty na Palachově náměstí, ospalé zívání na přednášce… To vše obvykle provází většinu studentů zmíněné fakulty každé pondělí. Ne však 26. 11. v 9:00. V prvním patře na vás čeká voňavá snídaně či svačina. K mání bude převážně sladké, ale i slané pečivo, které pro vás s radostí upečeme. Úsměv a plný žaludek? Fakt!

Skrz naskrz začíná komorně v knihovně

Divadelní hra Potopa světa aneb Divadlo tří tučňákůFestival studentů AMU a VŠUP SKRZ NA SKRZ se rozběhl 9. června v Městské knihovně na Mariánském náměstí v rámci Muzejní noci, a to ve velmi komorním duchu. Jinak tomu jistě bude 15. a 16. června, kdy se na Střeleckém ostrově odehraje hlavní program – uvedeny budou krátké studentské filmy, divadelní představení či přednášky o umění.

Culturologia: první číslo nového časopisu kulturologů

Katedra teorie kultury v květnu publikovala první číslo recenzovaného časopisu Culturologia. Ústředním tématem časopisu je kultura pojímaná vědecky, z antropologického hlediska. Podle PhDr. Václava Soukupa, CSc. z katedry kulturologie je Culturologii blízká například koncepce časopisu American Anthropologist. Konkrétně se časopis zabývá výzkumem rozmanitosti lidských kultur nebo analýzou vlivu konkrétní kultury na formování lidské osobnosti. Časopis je možné zakoupit v tištěné verzi nebo si články z prvního čísla přečíst zde: http://www.culturologia.cz/.

Okultění 2012

Rudolfiiinum.cz na festivalu Okultění

V pátek jste se mohli nechat „okultit“ ve studentském klubu K4 v Celetné. Konal se zde totiž tradiční, v pořadí již devátý ars  festival kulturologů Okultění. Součástí události bylo vyhlášení fotografické soutěže a doprovodný program. Pro letošní ročník si jako hlavní téma pořadatelé zvolili Mayi očekávanou apokalypsu – toto slovo zaznívá i v podtitulu festivalu.

Humr, Lemur, Lev, FFAKT v krabici v K4

Ve čtvrtek 15. března se v klubu K4 konala Konference studentských časopisů. Setkání studentů vysokých škol, kteří vytváří univerzitní či fakultní noviny, doprovázely přednášky a také soutěž o nejlepší článek na téma ACTA. Do soutěže se přihlásil i časopis FFakt a spolu s časopisem Lemur se umístil na prvním místě.

Studenti uctí zesnulého prezidenta Václava Havla

Václav Havel. Autor fotografie Martin Kozák.Na Václavském náměstí bude 18. 12. v 18 hodin zahájena pietní akce organizovaná studenty a absolventy Univerzity Karlovy. Bude rozvinuta dvacetimetrová česká vlajka a zaznít má i slavná píseň Modlitba pro Martu. Pořadatelé vyzvali návštěvníky, aby přinesli vlajky, svíčky a další vhodné pietní předměty.

Václav Havel, první česká prezident a dramatik zemřel 18. 12. Bylo mu 75 let.

Pojďte, pane, budeme si hrát na EU

Pod hlavičkou nevládní organizace Asociace pro mezinárodní otázky se letos koná 17. ročník Pražského studentského summitu. Je určen pro všechny, které láká prostředí diplomacie, chtějí se zlepšit v argumentaci a naučit se vystupovat na veřejnosti. A hlavně pro ty, kteří by se rádi, alespoň na chvíli, stali součástí jednání Rady Evropské unie nebo Rady bezpečnosti OSN.

Namísto úvodníku

S blížícím se začátkem nového akademického roku nastupuje nová redakce, možná i nová témata a doufejme i nová energie. Začínáme hezky zlehka pár tipy na strávení babího léta, ale s postupně odplývajícím letním útlumem a končící okurkovou sezónou vyhlížejte další zajímavé články..
Máte-li nějaké tipy ohledně toho, co byste si chtěli ve FFaktu přečíst, dejte nám vědět nebo se zapojte do ankety na facebookové stránce FFaktu. Stejně tak vás rádi uvítáme v redakci, máte-li zájem se k nám připojit – jak si ostatně můžete přečíst v sekci O FFaktu: Volná místa.
Prozatím přejeme těm šťastnějším z vás krásný zbývající měsíc volna a těm méně šťastným úspěch u zkoušek či státnic a krásné volno, které bude následovat.

Nový FFakt v prodeji!

titulni-stranka1Od středy 6. května je v prodeji nové číslo časopisu FFakt! Ke každému májovému číslu byl pro čtenáře přibalen praktický dárek – kondom zdarma:)

Dále nezapomeňte na novou divadelní soutěžní anketu – tentokrát s divadlem Disk – která bude spuštěna v den zahájení prodeje FFaktu.

Opět jsme pro Vás připravili spoustu zajímavých článků, reportáží a rozhovorů, z kterých se můžete dozvědět například:

Vyjádření děkana Stehlíka ke Kauze Krystal

Jak probíhal Majáles

Pages: 1 2 Next
Pages: 1 2 Next