Prahou znovu zazní shakespearovská angličtina

Již pojedenácté fakultní amatérský divadelní spolek Shakespeare Production představí jednu z populárních her tohoto geniálního dramatika. Pod vedením bývalého profesora anglické literatury Johna Martlewa tentokrát studenti zinscenují komedii Zimní pohádka (The Winter’s Tale).

Shakespearova oblíbená témata komplexnosti mezilidských vztahů, lásky, žárlivosti, šílenství, přátelství, odpuštění a usmíření samozřejmě nemohou chybět. Zloba, nenávist a čáry jsou však na pravou lidskou lásku krátké a jako v každé správné pohádce i v té Zimní nakonec vítězí dobro nad zlem. Dějištěm příběhu je ostrov Sicílie a dílem i království České (Bohemia), jemuž bylo přiřknuto mořské pobřeží i početné námořnictvo. „Touto záhadou se shakespearovské bádání vyrovnávalo po celá staletí. Dospělo k závěru, že se buď Shakespeare mýlí a jeho pusté české pobřeží je pustou neznalostí, anebo Čechy moře ve skutečnosti mají, jenomže všem kromě Shakespeara a Roberta Greena (jeho pastorální romance je hlavním pramenem hry) to nějak uniklo. Je to závěr, jemuž z hlediska logického nelze vytknout vůbec nic,“ vysvětluje s úsměvem překladatel Martin Hilský.
Máte-li chuť otestovat své znalosti angličtiny či zhlédnout své fakultní známé na prknech, co znamenají svět, vydejte se 10., 12., 13. nebo 15. dubna do malostranského divadla Na Prádle. Vstupenky v prodeji v týdnu před představením ve foyer FF, možná je i rezervace na www.napradle.cz.


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář