Otázky pro Martina Humpála, šéfa skandinavistiky

Martin Humpál

Naposledy jsem si koupil knihu:
Román Carla-Johana Vallgrena Příběh podivuhodné lásky.

Naposledy jsem byl v kině:
Na filmu Roye Anderssona Písně z druhého patra.

Rád poslouchám:
Boba Dylana a Vana Morrisona.

Mé oblíbené místo v Praze je:
Křeslo před mými reprobednami.
Jako student jsem byl:
Šprt.

Jako pedagog jsem:
Doufám, že nejsem arogantní.

Na studentech nesnesu:
To je příliš silné slovo, než aby mě napadlo něco, co by se mohlo týkat většího množství studentů. Některé věci mi na nich samozřejmě vadí a opakovaně mě iritují, ale kdo na studentech něco „nesnáší“, měl by dělat něco jiného než pedagoga.

FF UK za 10 let:
Pokud budou ve financování vysokého školství u nás pokračovat trendy posledních zhruba deseti let, budou takzvané nerentabilní obory na FF UK zrušeny a těch pár zbylých se sloučí do těchto organizačních jednotek: Katedra dějin komerčního umění, Ústav filozofie tržních mechanismů, Katedra kultury neviditelné ruky trhu, Katedra kultury viditelné ruky trhu a Ústav teorie samofinancování humanitních věd.

Kaplického knihovna:
Podstatné je, aby stát nějakou velkou, moderně vybavenou knihovnu vůbec postavil, což zatím, zdá se, zdaleka není jisté. Jestli její budova bude navržena Kaplickým nebo někým jiným, je podružné.

Těším se na:
Stáž v Norsku.

Redakce časopisu FFakt se omlouvá Martinu Humpálovi i svým čtenářům za tiskovou chybu v rubrice Otázky pro… Víkendy samozřejmě pan docent netráví v „rodném Ledči nad Sázavou“ spolu s docentem Tvrdíkem, ale v Praze.


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...

Napsat komentář