Okultění 2012

Rudolfiiinum.cz na festivalu Okultění

V pátek jste se mohli nechat „okultit“ ve studentském klubu K4 v Celetné. Konal se zde totiž tradiční, v pořadí již devátý ars  festival kulturologů Okultění. Součástí události bylo vyhlášení fotografické soutěže a doprovodný program. Pro letošní ročník si jako hlavní téma pořadatelé zvolili Mayi očekávanou apokalypsu – toto slovo zaznívá i v podtitulu festivalu.

 Pořadatelé Okultění se rozhodli poslední rok před koncem světa uctít uměním, divadlem a hudbou a workshopy. Festival je příležitostí pro studenty z celé České republiky zúčastnit se aktivně uměleckého dění. Právě proto je součástí Okultění také umělecká soutěž, letos fotografická, právě na téma „Apokalypsa“. Soutěžní snímky si můžete prohlédnout zde.

Na divadelních představeních a koncertech se také podíleli z velké části studenti. Zazpívalo pěvecké seskupení Rudolfiiinum.cz a hudební zábavu obstaral i DJ Noha. K vidění byly i apokalyptické scénky uskupení Depresivní děti touží po penězích.

Ne vše v rámci festivalu však bylo apokalyptické, workshopy byly naopak velmi konstruktivní. Například u vchodu do klubu se podávaly pravé české míchačky, které si mohli studenti sami namíchat. Akce se zúčastnila také platforma pro setkávání se současnými umělci a současným uměním UMakART: You Make Art.

www.okulteni.cz


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář