Fejeton: (Ne)jen pro prváky

Genius loci Filozofické fakulty. Do každého jistě vstoupil, každý ho jednou zažil. Nebudeme si tu přeci hrát na otrlé a necitelné. Najednou už člověk není tím titěrným studentíkem s maturitním vysvědčením, ale stává se právoplatně nafoukaným studentem FF.

A jak to zní… Stejně luxusně jako vypadají rolexky na zápěstí či boty od Manola na nohou (že dámy?). Jenže s takto nafrněným nosánkem se student moc daleko nedostane. Je sice príma stát před budovou (mezi bandou kuřáků, ke kterým stejně časem přibudete) a mít na tváři výraz „hej-lidi-já-tu-studuju“, ale je vám to celkem k ničemu, když neznáte ani cestu na záchod.

Je třeba odhodit zábrany a snížit se (ach bože, jak strašné…) na úroveň studentstva a vydat se na průzkum po vlastní ose. Čeká na vás hrůzostrašná prohlídka čtyř pater, jejichž logiku nemusíte pochopit ani v pátém ročníku (šťastný ten, který nikdy nemusel hledat čtvrté patro a skončit se zjištěním, že ve třetím patře schodiště zkrátka končí a dál nevede). A to nemluvím o různých přízemích a podpřízemích. Sklepy mi naštěstí zůstaly utajeny. Bůhví co tam chovají.

Mnoho místností je opředeno tajemstvím. Do některých není radno vstupovat vůbec. Někdy se stačí řídit vůní a dospějete k obecnému názoru, že kávu je opravdu lepší kupovat ve Valentinské. A když najednou uslyšíte řev a pláč zároveň? Že by tajemné monstrum ze sklepa? Ach ne, to jste pravděpodobně v prvním patře a blížíte se k studijnímu oddělení. Zdejší dámy asi zrovna zaútočily na studenta, který nedodržel časový harmonogram a přišel minutu po zavíračce. Nebo snad žádal nějaké razítko?

Ať se stalo, co se stalo, do těchto dveří raději nevstupovat, je všeobecně doporučeno setkávat se s dámami, jež de facto řídí celou fakultu, jen jednou ročně – a to při zápisu do dalšího ročníku. Ve větším množství škodí organismu. A když překonáte všechny útrapy FF (do sklepa jen na vlastní nebezpečí) a stane se vám, že postoupíte do druhého ročníku, můžete znovu uplatnit svou prvotní nafoukanost. Vůči prvákům samozřejmě. No přeci jim to neuděláme lehčí, než jsme to měli my sami, ne?


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář