Modelová Evropská unie 2012

Chcete si vyzkoušet fungování evropských institucí na vlastní kůži a v autentickém prostředí? Organizace BETA e. V. pořádá ve Štrasburku již šestý ročník Modelové Evropské unie.

O Modelové Evropské unii

Modelová Evropská unie (MEU) je politická simulace, která se koná již od roku 2007 v sídle Evropského parlamentu ve Štrasburku. Zúčastnit se může na 180 studentů a mladých lidí z celé Evropy. K autentičnosti celé simulace přispívá i to, že si účastníci můžou vybrat roli, kterou budou v rámci simulace legislativního procesu představovat: ministr v Radě Evropské unie, evropský poslanec, lobbista, novinář nebo tlumočník.

Na konferenci proběhne debata o dvou kontroverzních legislativních návrzích vypracovaných Evropskou komisí. Účastníci o nich pak budou debatovat z pozic představitelů Evropského parlamentu a Rady Evropské unie. Studenti v rolích novinářů, tlumočníků a lobbistů budou přispívat k autentické atmosféře simulace.

Projekt Modelové Evropské unie pořádá nezisková a politicky nezávislá organizace BETA e. V. (Bringing Europeans Together Association). Tato organizace si klade za cíl rozšiřovat povědomí o evropské identitě a posilovat evropskou občanskou společnost.

Podmínky účasti

Konference přivítá účastníky ve věku mezi 18 a 26 lety z celé Evropy. Předpokladem je dobrá znalost angličtiny, motivační dopis a krátký esej na zadané téma.

Doprava není hrazena. Poplatek za stravu a ubytování je 150 eur s možností požádání o finanční příspěvek.

Modelová Evropská unie se bude konat 24. – 31. března 2012. Přihlášky posílejte do 3. ledna 2012!

Více informací na www.meu-strasbourg.org


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář