Migrant Visions: evropská města očima svých nových obyvatel

Migrant Visions_Pozvánka-page-001Problémy a výzvy migrace a integrace jsou častými tématy diskusí o moderním světě. Mezinárodní projekt Migrant Visions se ale rozhodl dát slovo samotným přistěhovalcům a jejich zkušenostem. Desítky migrantů z celého světa, kteří se usídlili v Kluži, Praze a Mnichově, dostali fotoaparáty a v průběhu několika měsíců fotili svůj každodenní život. Jako téma fotografií bylo zvoleno „Volnost – Rovnost – Bratrství“. Výběr z těchto fotografií byl následně vystavován nejprve v Kluži, nyní probíhá výstava v Praze a po skončení zde se přesune do Mnichova. Výstava vedle sebe staví fotografie pořízené dětmi i dospělými, kteří do Evropy přišli ze všech kontinentů. Nabízí srovnání různých pohledů na dané téma, životních zkušeností i přístupů k otázce integrace.

Vernisáž pražské části výstavy proběhla 17. 6. za účasti několika českých autorů fotografií –  Tatyany původem z Ukrajiny a Lisette z Velké Británie. Měly možnost představit své fotografie a seznámit hosty vernisáže se svou zkušeností. Fotografie, které Tatyana, Lisette a ostatní fotografové pořídili, jsou amatérskou tvorbou. Není to ale nedostatek, naopak. Některé fotografie jsou momentkami zachycujícími běžné předměty a situace, jiné jsou promyšlené výpovědi o zkušenosti fotografa. Dohromady tvoří celek, který je vnitřně různorodý stejně jako naše společnost. Bezprostřednost a technická nedokonalost dává snímkům nádech opravdovosti a otevřenosti.

V Praze probíhá výstava v termínu 18. 6. – 29. 6. 2013 v prostorách parteru Národní technické knihovny v Dejvicích. Vstup je volný a parter knihovny je otevřený v pracovní dny od 8:00 do 24:00, v sobotu od 9:00 do 17:30, v neděli je zavřeno.

Více informací může najít na stránce projektu.


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář