Majáles hledá pomoc i na FF

Velké koncerty i se zahraniční účastí jsou tradičním lákadlem majálesů. Letos by však pořadatelská organizace StudentZone chtěla dát větší důraz na doprovodný kulturní program.

Pražský Majáles se letos může pyšnit dvěma hlavními dny. Program se chystá jak na svátek 1. května, tak i na následující den. Rektor Hampl děkanům doporučuje, aby na tento den vyhlásili studentské volno. „Loni přišlo do Vršovic asi 15 000 lidí, letos ve dvou dnech čekáme účast až 40 000,“ očekává Tomáš Viktořík, místopředseda StudentZone. Organizátoři jednají o atraktivnějším místě v centru města, detaily však zatím neuvedli.

Kromě hudebních pecek v podobě Transglobal Underground, Dog Eat Dog či Oomph se studenti mohou těšit na speciální performance v metru, sbírku a výstavu historických majálesových fotografi í a také tradiční festival Pavlač, kterou v Hollaru pořádali žurnalisté.

Hlavní oporou Pražského Majálesu jsou studenti VŠE, z Univerzity Karlovy přílišná aktivita nevychází. „Pomoc však potřebujeme, ať už od studentů FSV, kteří by mohli zajistit Pavlač, tak od Studentské rady FF,“ vyzývá Tomáš Viktořík.


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář