Kulturní přehled na březen

Skončilo zkouškové období, přišel březen a s ním i další kulturní přehled. Přestože jaro už pomalu začíná, na venkovní akce si ještě budeme muset nějaký čas počkat. A tak i tentokrát přinášíme  to nejzajímavější z klubů, kin a divadel.

Již 5. března začal East Doc Platform (více info v předchozím článku) pořádaný v rámci projektu Jeden svět, festivalu dokumentárních filmů o lidských právech, který bude Člověk v tísni pořádat od 6. do 15. března už tradičně v kině Světozor. Již 14. ročník festivalu se zaměří na velmi naléhavé a aktuální téma, na právě probíhající protesty, nepokoje a revolty v různých částech světa. Kromě arabských zemí se festival zaměří na problémy týkající se současného stavu společnosti v USA, Řecku i mnoha dalších zemí. Kromě projekcí dokumentů se můžete těšit i na nejrůznější diskuze. Podrobný program naleznete zde: http://www.jedensvet.cz/2012/program-po-dnech.

6. března začne i jarní část hudebního festivalu AghaRTA Prague Jazz Festival 2012. V rámci březnového programu se můžete těšit na dva koncerty v Lucerna Music Baru: na Alain Cartin Group a na Larry Graham Central Station, více info na:  www.agharta.cz.

A 6. března také proběhne v divadle Archa Stimul festival. Letos představí poněkud intimní polohu, vystoupí zde stoupající evropská hvězda SOAP&SKIN, která ve svých písních spojuje výrazný klavír s atmosférickým zpěvem a jemnou elektronikou.

V Divadle pod Palmovkou je na 9. a 10. března připravena premiéra úspěšné české divadelní hry Pavla Kohouta: August August, August. Režisér Petr Kracik ke své inscenaci řekl: „Ve hře je pro mne důležité téma snu. August August, August je o snu frizírovat osm bílých lipicánů a splnit tři podmínky. Tedy taková trochu pohádka, která na principu klauniády rozehrává boj o život.“ V představení se můžete těšit na herce Radka Valentu, Hanu Seidlovou, Jana Konečného, Miloše Kopečného a řadu dalších.

V polovině měsíce, 16. března, se v MeetFactory představí poněkud netradiční projekt, společný koncert Monkey Business a PSH (Peneři strýčka Homeboye). Obě kapely totiž vyrazily na konci února na společné turné po České a Slovenské republice. Ve dvouhodinovém koncertu se prolnou repertoáry obou kapel.

Další významný mezinárodní filmový festival, Febiofest, začne v Praze 22. března a potrvá až do 30. března. Již 19. ročník se odehraje v kině CineStar Anděl. Letošní ročník uvede nejen významné filmy, které se účastnily letošních Oscarů nebo festivalu v Cannes, ale představí mimo jiné i tureckou kinematografii. Do soutěže se zapojí i česky snímek Příliš mladá noc a jedna z poct v Kině osobnosti bude předána italskému filmařovi Nanni Morettimu.

24. a 25. března proběhne v Kulturním domě a multikině Ladví cestovatelský festival Kolem světa. Jeho součástí bude i divácká soutěžní přehlídka krátkých hudebně obrazových snímku Slideshow Awards.

Pro milovníky kabaretu je zde pak tip na akci v NoD 26. března, kdy se zde uskuteční Kabaret Falešná kočička. Oficiální text slibuje: „Komorně revuální pořad s mezinárodní účastí, dekadentními prvky a salonní atmosférou. Originalitou vyhranění a polní trávou zřídka šlehaní umělci v nečekaných pózách, obskurních varietních výstupech či bizarních popěvcích či světových šlágrech k poslechu, zpěvu i tanci (společnice pro nezadané zajištěny!). Drezůra zvěře a ptactva, veselé scénky, pohybové exhibice, emoční katarze.“ Večerem provede kabaret-mamá Ester Kočičková a můžete se těšit na hosty jako Petra Nesvačilová, Lela Gaislerová, Anna Polívková a další.

28. března se v MeetFactory odehraje první pražský koncert britského elektro-popového tria We Have Band. Kapela zde představí svoje druhé album s názvem Ternion, které vyšlo na konci ledna.

Ten samý den se v Paláci Akropolis představí berlínská kapela Di Grine Kuzine, která do Prahy přiveze směs klezmeru, balkánské dechovky, latino groove, ska a surf rocku. Společně se svou frontwomankou, bulharskou zpěvačkou Alexandrou Dimitroff, Vám nabídnou divokou směsici žánrů a zaručeně Vás roztančí.

Na přelomu měsíce se od 29. března do 1. dubna uskuteční 10. ročník hudebního soutěžního festivalu pro hudebníky mezi 8 a 26 lety young2012prague. Soutěž se týká především orchestrů a pěveckých sborů. Výherci si odnesou hodnotné ceny a budou mít možnost seznámit se s kolegy z celého světa.

Doufáme, že si z našeho přehledu vyberete a kulturně si tak okořeníte začátek jara.


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář