Je 1. září. No a co?

Cirkus Cirkör: Wear It Like A Crown

Ještě vloni pro mě tento den znamenal začátek školního roku a školních povinností, letos si však můžu září užít v prázdninovém stylu. A tak jsme se v redakci rozhodli, že Vám, studentům filozofické fakulty, jakožto úvodník nového FFAKTu nadělíme přehled (nejen)kulturních událostí, které můžete stihnout ještě před vypuknutím zimního semestru.

Pokud jste milovníky výprodejních akcí oblečení a designu, se kterými se v posledních letech roztrhl pytel, můžete ještě dnes zavítat na Módu z Patra – „prodejní mejdan, který doufáme nebude jen designovou akcí, ale také kulturním zážitkem“.  Od 19 hodin můžete v rámci této akce v Klubovně v Dejvicích zhlédnout divadelní představení Potopa světa a od 21 hodin se zde představí DJ Brady & Karzi a další (více info na www.modazpatra.cz). Pokud dnes čas nemáte, zajděte se mezi 2. a 4. zářím podívat na Ahoj, Design! – nultý ročník festivalu designu, který se bude konat na náplavce na Výtoni (Rašínovo nábřeží). Dočkáte se zde i večerních koncertů, například 3. září si můžete zatančit s kapelou Unifiction.

Abychom ale nezůstali jen u módních akcí a potěšili i milovníky divadla, do 4. září je možné stihnout 8. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná (www.letniletna.cz). Mezi největší lákadla patří švédský CIRKUS CIRKÖR a jejich představeni Wear It Like A Crown nebo francouzské uskupení COMPAGNIE XY se svým Le Grand C. Mimo jiné tu můžete vidět i žonglérská vystoupení nebo navštívit divadelní fotoateliér Le Petit Cheval, který provozuje herečka Vanda Hybnerová.

Pokud chcete ještě během září vycestovat mimo Prahu, stojí za to navštívit hned dvě zajímavé akce.  V polovině září se v bývalém vojenském prostoru v Milovicích uskuteční již počtvrté Freeze fest aneb Kultura jinak. Tento alternativní festival představující mimo jiné DIY kulturu, se snaží navodit přátelskou atmosféru mezi diváky a vystupujícími. Na žonglérské stage si užijete řadu vystoupení, fireshow a workshopů, na dubstep stage se pak objeví DJs jako Zlatomil, Junkett, Smack a další. Jak píší sami organizátoři na svých webových stránkách (www.freezefest.cz), můžeme se těšit i na výtvarno – kromě amatérských výtvarníků se představí skupiny jako Lunchmeat crew nebo Leviant art, a dočkáme se tak nejen audiovizuálních nebo interaktivních show, ale také výstav fotografií, soch nebo graffity.

Druhou mimopražskou akcí je pak slavnostní předpremiéra zfilmovaného komiksu Alois Nebel. Diváci mohli v průběhu prázdnin hlasovat na www.vyhrajpremieru.cz , kde se předpremiéra uskuteční, a tak trochu podle očekávání vybrali kino Pohoda v Jeseníku. Právě v Jeseníkách se totiž děj komiksu odehrává. Pokud se tedy filmu nemůžete dočkat, zamiřte 20. září na slavnostní promítání právě sem, podle aktuálních informací se ho zúčastní i samotní tvůrci filmu.

Přestože už nám předpověď počasí hlásí nadcházející podzim, nebojte se vyrazit ven a užít si pár posledních slunečných dnů, třeba i s těmito tipy FFAKTu.


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář