Jarmark 2011: Pravé české míchačky i stížnosti na hluk

Na Ovocném trhu se 6. října konal již třetí ročník studentského festivalu Jarmark, který pořádá Studentská unie UK a Univerzita Karlova. Hlavním cílem festivalu je informovat studenty a přátele školy o studentských spolcích, které na univerzitě působí.

Na festivalu představily svoji činnost mimo jiné i UKáčko, portál studentů UK, Sociál, časopis studentů FSV UK, a mohli jste zde potkat také členy naší redakce. Dalšími účastníky akce bylo politologické sdružení Polis či spolek českých právníků Všehrd. Na festivalu však nešlo pouze o formální představení spolků, ale i o nezbytné kulturní vyžití, jeden z klíčových důvodů, proč se na Jarmark dostavit. Zahrály kapely Last Station, Vagyny dy Praga, City of Autumn nebo Niceland. Festivalu se dokonce zúčastnili i policisté, které přivolaly stížnosti na hluk. Není se čemu divit, když kapely hrály v pracovní době přímo pod okny studentů v Celetné a zaměstnanců v okolních kancelářích.

Očima redaktorů – účastníků

Na našem stánku jste se mohli setkat s redaktory FFaktu, Sociálu i UKáčka, kteří informovali zájemce o pozadí studentských médií. Nabízeli jsme vám knihu, kterou vydalo UK media Pravé české míchačky, a to s výraznou slevou. Posílali jsme vás také do studentského klubu K4, kde jste si mohli (opět s výraznou slevou) dát třeba Flusanec nebo Vítr z hor. Přímo na Jarmarku však byl tvrdý alkohol zakázán.

Dost ale legrace. Jako redakce přinášíme i konstruktivní kritiku Jarmarku. Příliš veliký hluk z pódia znemožňoval efektivní komunikaci s lidmi, kteří se chtěli po nás něco dozvědět. Potenciálního nového redaktora mohl odradit vynucený křik ještě před tím, než se seznámil se všemi členy redakce a prací, kterou se snažíme odvést.

Akci však shrnujeme jako úspěšnou a doufáme, že nám přinese nárůst čtenářů i redaktorů!


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář