Humr, Lemur, Lev, FFAKT v krabici v K4

Ve čtvrtek 15. března se v klubu K4 konala Konference studentských časopisů. Setkání studentů vysokých škol, kteří vytváří univerzitní či fakultní noviny, doprovázely přednášky a také soutěž o nejlepší článek na téma ACTA. Do soutěže se přihlásil i časopis FFakt a spolu s časopisem Lemur se umístil na prvním místě.

Celodenní konference se nesla ve velice přátelském duchu. V klubu K4 se setkalo šest redakcí studentských časopisů: Lemur.mu, LEF, Sociál, Helena v krabici, Humanitní revue (Humr) a FFAKT.

Dopoledne se redakce seznamovaly a měly možnost poslechnout si přednášku o současné žurnalistice a jejím směřování od novináře Miroslava Motejlka, který provozuje zpravodajský server motejlek.com.

Odpoledne dostala každá redakce prostor pro představení svého fungování a pro obhajobu soutěžního článku o ACTA. Hlavní cenu, tedy diktafon, si odnesla redakce Lemuru za článek „Právník Ivo Telec: Rozruch kolem ACTA je politická demagogie“ a časopis FFAKT za článek „Vyšší zisky versus omezování svobody“.

Akce pomohla studentům porovnat mezi sebou úroveň jednotlivých studentských médií a zejména otevřela prostor pro diskusi ohledně fungování časopisů. Časopisy se od sebe velmi liší – některé jsou universitní (jako např. Lemur), jiné fakultní (Sociál), pokrývají tedy odlišné typy informací. Také struktura autorů článků je často odlišná – například pro FFAKT píší redaktoři a externisté, ale pro LEF, časopis Lesnické a dřevařské fakulty v Brně, píší a malují také studenti mimo samotnou redakci. LEF vychází několikrát do roka, ale Helena v krabici aktualizuje svůj obsah prakticky denně.

www.helenavkrabici.upol.cz

www.lemur.mu

www.ihumr.cz

www.sps-fekt.cz/efekt

www.social.ukmedia.cz


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář