Horoskop pro zimní zkouškové období

Milí Berani, čeká vás toho hodně? Ani se nedivím, nejste totiž jediní. Ale nezoufejte: co nenajdete v zápiscích, s tím vám pomůže google, a pokud ani ten nepomůže, pak je na čase vyrazit do knihovny. Třeba Knihovna Jana Palacha má během týdne nově otevřeno od 8:00 do 20:00, v pátek pouze do 18:00.

Býci, letošní zkouškové bude kruté, ale neházejte flintu do žita a nestahujte kalhoty, když brod je ještě daleko! Kafe, zelený čaj a guarana to jistí, spát můžete… no prostě někdy jindy. Jen nezapomínejte, že mozek se vyživuje hlavně cukrem → jezte čokoládu. (Čokoláda = kakaové boby = rostou na stromě, z toho jasně plyne, že čokoláda je ovoce / zelenina = zdravá.)

Moji drazí Blíženci, že vás ze zkoušky vyhodili dveřmi? Nevěšte hlavu a vraťte se oknem! Bylo to řečeno už mnohokrát: zkouška je od slovesa zkoušet, tak proč si to neužít víckrát. Jednou cvičně a pak už naostro. Nikdo se vás navíc nikdy nebude ptát, na kolikáté jste tu zkoušku udělali, ale zda jste ji udělali.

Raci! Zanechte lezení pozadu a vybavte se seznamy literatury, zkouškové už začalo. Je možné, že ve svém nabitém režimu jste si toho ještě nevšimli. Oprašte svoje vědomosti ze všech možných věd, které studujte, vyndejte ze skříní obleky a hurá na zkoušky. P. S.: Ano, zápočtové testy můžete psát v džínách.

Hrdí Lvi, občas je třeba si přiznat, že některé věci se nemají podceňovat. Jistě, historie toho a onoho vypadá jako „brnkačka“, jenže nezapomínejte, že vyučující se může zeptat na cokoliv. A jak už za ta léta studia víme, člověk se nikdy nemůže naučit všechno (leda by byl Sherlock – ten by to zvládl).

Drahé Panny perfekcionistky, kdy konečně pochopíte, že stačí pracovat na 100% a že dokonce, panejo, někdy stačí splnit pouhých 75% (jsou i obory, které dovolují pracovat na 65%). Ale ne, vy musíte mít všechno nejméně na 120%, že? Nevadí, hlavně klid a nohy v teple. Zkouškové končí už 16. února.

Váhy, tentokrát zapomeňte na rozvahu. Někdy je třeba si ujasnit priority: pass je vždycky lepší než fail. Co na tom, že to tentokrát nebyla jednička? Možná příště, dvojka je taky dobrá známka. Pro uklidnění si dovolím poskytnout zprávu z kuloárů našich nástupců – žáků základní škol, kteří se radují, když je to za tři.

Štíři, zlatíčka, kolik že vás to letos zase čeká esejů? Nelamte to přes koleno, seminárka se sice sama nenapíše, ale žádný učený z nebe nespadl. Navíc, když člověk místy vidí ty slátaniny nesoucí označení literatura, případně odborná stať, nevěří vlastním očím. Rada na závěr: když nám chybí pár znaků, vždycky tam můžeme plácnout nějakou pěknou citaci.

Střelci, Střelci…udělalo se vám mdlo při pohledu na rozpis všech vašich zkoušek, testů a zápočtů? Nezbývá než se řídit starým úslovím: neznám bolest! Není ostuda zeptat se spolužáků, zda vám půjčí výpisky, vždyť vy sami jste už ty svoje dávno poskytli – a víc hlav víc ví.

Trpělivost, vytrvalost a ctižádost – tři věci, které charakterizují Kozorohy. Gratuluji, nic lepšího jste si do zkouškového nemohli přát. Tedy ještě jste si mohli přát štěstí na otázky, ale čert to vem! Kozorozi, nebojte se výzev! Dvě zkoušky v jeden den? Proč ne! Tak s chutí do toho, s vervou do práce a hlavně s humorem.

Vodnáři, tichá voda, břehy mele. Látka z přednášek byla až moc snadná? Vaše esej má mít jen 1 000 slov? Učitel vám dal více než dva pokusy na zápočtový test? Well, good for you. Ale pozor, vzduchem se rychle šíří nákaza zvaná prokrastinace! Ani byste nevěřili, jak zhoubná tahle nemoc je. Taky se musím učit, ale až od zítřka.

Ryby, zachovejte chladnou hlavu. Vždyť ono to nějak dopadne, a to i když vám po zadání otázky mozek hlásí: Houstone, máme problém. Nádech, výdech…ano, věděli jsme, že jednou přijde den, kdy se nás někdo zeptá na něco, co nevíme. Ale s jistotou můžeme říci, že ne letos.


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Komentáře nejsou povoleny.