Fringe Festival se opět blíží

fringeFringe je festival, který se každoročně na jaře koná v centru Prahy. Do české metropole přivádí mnoho divadelních souborů, hudebníků, tanečníků, recitátorů a komiků z celého světa. Setkáváme se zde tedy s mnoha národnostmi a s mnoha různými kulturami, které se odráží v jejich práci. Představení jsou velice různorodá, tudíž si tu každý přijde na své. Všechna představení se odehrávají v různých prostorách, které jsou soustředěny okolo Malostranského náměstí, s hlavním centrem festivalu v divadle Na Prádle. Hlavním jazykem festivalu je angličtina, ale mezi účinkujícími jsou i místní umělci nebo umělci z jiných částí Evropy, kteří předvádějí v jejich mateřském jazyce. Tudíž neznalost anglického jazyka není bariérou. Například minulý rok jste mohli navštívit loutkové divadlo v řečtině a francouzštině (s anglickými titulky) nebo českou anglicky tvořící skupinu Yellow sisters.

Jedním z hlavních kladů tohoto festivalu je jeho velice přátelská atmosféra, která zde panuje po celý týden. Divák je velice rychle doslova vtáhnut do samého dění festivalu a stává se jeho součástí. Tuto atmosféru dokresluje i prostředí, ve kterém se jednotlivá představení odehrávají. Například v podzemní části podniku u Malého Glena na Malostranském náměstí, kde můžete velice často shlédnout hudební představení či komika při sklenici vína nebo piva. Každý večer po skončení všech představení se pořadatelé, dobrovolníci, účinkující i nadšení hosté scházejí v kavárně Popocafeptl na Újezdu, kde si vyměňují názory na festival nebo doporučují představení, které už shlédli.

Fringe festival je i velice vstřícný vůči studentům. Student po předložení studentského průkazu si může zakoupit lístek za 50 Kč (cena lístku bez slevy se pohybuje kolem 100/150 Kč). Určitá představení můžou být nápomocná v rozvíjení jazykových znalostí, ale i v poznávání jednotlivých kultur a lidí. Představení jsou zábavná, zajímavá a někdy až šokující. Kreativní nálada prochází jak jednotlivými show, tak i večerními akcemi v Popocafepetl.

Více informací o programu, vstupenkách a účinkujících naleznete na http://www.praguefringe.com/2009/.


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Napsat komentář