Divadelní festival FRINGE pouze za pět pětek

Letos na jaře proběhne již desátý ročník Fringe Festivalu, který se opět koná na Malé Straně. I tento rok se festivalu zúčastní mnoho umělců z rozličných koutů světa, 39 uměleckých souborů pro nás připravilo 246 různých představení. Fringe ke svým kulatinám nabízí divákům spoustu novinek.

V prostorách Malostranské besedy se tak 29. května můžete přijít například podívat na Fringe Sunday, kde zdarma uvidíte ukázky některých představení. Další novinkou bude Pop-up Fringe, od 12 do 14 hod. na vás čekají další „ochutnávky“ a jako bonus dostanete slevu na oběd. Samotný začátek festivalu je ale naplánován už na pátek 27. května.

Hlavním jazykem Fringe je tradičně angličtina, ale i tentokrát pro nás organizátoři přichystali pár představení bez mluveného slova, v češtině nebo múzická vystoupení. Spíše ale můžeme využít příležitosti a svou angličtinu si zdokonalit.

Každý rok festival doprovází velice rodinná atmosféra a divák se rychle stává součástí dění, čemuž napomáhají i útulné prostory Malé Strany. Po skončení programu se každý večer schází celý organizační tým, účinkující i diváci v oficiálním Fringe klubu. Právě tady můžeme zjistit, co další den stojí za to vidět, prodiskutovat konkrétní show přímo s umělci, anebo si prostě užít dobrou zábavu.

Fringe nás (alespoň podle organizátorů) miluje, takže si i letos po předložení platného studentského průkazu můžeme koupit lístek jenom za 50 Kč.

Více informací na www.fringe.cz


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář