Vše vznikne okamžitě! Na Okultění roku 2009

okulteniŠestý ročník tradičního festivalu studentské kreativity se odehraje 23. dubna od 17 hodin v sídle UK v Celetné 20. Okultění bude tentokrát happeningem a nabídne všem návštěvníkům zhruba patnáct různých workshopů. Všechny tyto tvůrčí dílny povedou zkušení studenti kulturologie. Chystají kulturní atrakce nejen mnoha uměleckých žánrů. Celá akce je součástí širšího doprovodného programu Pražského Majálesu.

Kulturních aktivit bude mnoho, takže si každý přijde na své. Zapojit se bude moct každý například do vytváření 3D-instalace, doslova na vlastní kůži si vyzkoušet bodypainting, zrelaxovat se v čajovně, vyložit tarotové karty nebo si třeba vyfotit portrét v připraveném fotoateliéru. A některé speciální workshopy budou zaměřeny čistě gastronomicky.

Motto šestého Okultění zní „Proud okamžité imaginace“ a jedná se o vzpomínku na nedávno zesnulého profesora Vladimíra Boreckého, který působil na katedře Teorie kultury a etabloval pojem imaginace jako nutného základu pro kreativitu, hru a komiku. A všechny tyto fenomény budou přímou součástí Okultění. Staňte se jeho součástí i vy!

okulteni2009


Sdílej článek


Hodnocení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Napsat komentář