Archiv: Únor 2013

Národ pohasl, snad ale ještě nevyhořel

V rámci Palachova týdne se v letošním roce uskutečnilo mnoho vzpomínkových akcí: tradiční pietní obřad u pamětní desky na FF UK, diskuze na téma „hrdinství činu Jana Palacha“ či premiéra filmové trilogie Hořící keř. Byl spuštěn web věnovaný osobnosti Jana Palacha a dalším, kteří se  protestně upálili, v chrámu sv. Mikuláše probíhala více než měsíc výstava k uctění Palachovy památky. Michal Ježek se v rozhovoru pro FFakt, který se také týkal výročí Palachova upálení, zmínil, že jediné, co ještě chybí, je zbudování muzea Jana Palacha. I na něm se však již pracuje.

Jaká je budoucnost studentských médií?

Tuto otázku si pokládají nejen studenti, kteří se na studentských médiích sami podílejí, ale i širší obec studentů a akademiků. Proto se 20. 2. 2013 od 18 hodin na Ovocném trhu 5, v Modré posluchárně koná Otevřená diskuze o směřování studentských médií. Záštitu nad ní převzala Studentská unie Univerzity Karlovy a UK media. Prezentovat se budou média jako Sociál či UKáčko.cz. Témata, o kterých se bude hovořit, jsou následující: jakým způsobem pokrývat činnosti studentské samosprávy, jaká je ideální míra nezávislosti na univerzitě z hlediska postojů a názorů či jak studentská média financovat.

Více informací na facebookové události: Otevřená diskuze o směřování studentských médií, http://www.facebook.com/events/589402567754698/

 Odkaz na plakát: http://imageshack.us/photo/my-images/202/otevrenadiskuse.png/