Archiv: Listopad 2012

FFakt sladký den

Přijďte ochutnat domácí muffiny, sušenky, koláče a spoustu dalších dobrot! 26. 11. se v hlavní budově Filozofické fakulty koná první FFakt sladký den. Již teď máme plno práce s pečením a vůbec přípravami příjemného pondělního uvítání. Neváhejte a přijďte si pochutnat a podpořit tak časopis studentů Filozofické fakulty.

Chladné ráno, nechuť vstávat. Zakouřený vstup do hlavní budovy Filozofické fakulty na Palachově náměstí, ospalé zívání na přednášce… To vše obvykle provází většinu studentů zmíněné fakulty každé pondělí. Ne však 26. 11. v 9:00. V prvním patře na vás čeká voňavá snídaně či svačina. K mání bude převážně sladké, ale i slané pečivo, které pro vás s radostí upečeme. Úsměv a plný žaludek? Fakt!

Debata s Madeleine Albrightovou: proč nechce kandidovat na prezidenta?

Již téměř hodinu před plánovaným začátkem této mimořádné akce se velká aula Filozofické fakulty plnila studenty a lidmi nejrůznějšího věku a profesí. Když pak ve tři hodiny odpoledne do místnosti vstoupila drobná dáma, následujících pár minut to vypadalo, že namísto debaty zaplní vymezený čas pouze potlesk. Madeleine Albrightovou nebylo třeba představovat.

Seznamte se! KLUB K4

Klub K4 je především místem setkávání a odpočinku. V tomto nekuřáckém prostředí se můžete občerstvit nápoji všelijakého druhu nebo se také posilnit chutnými a lehkými jídly. K4 je však nejen kavárna, ale i klub, kde se odehrává téměř každý den nějaký kulturní počin.

Z listopadových akcí vybíráme:

Každé pondělí se uskuteční DJ hudební jam session

Ve středu 14. 11. v rámci týdne romské kultury vystoupí kapela Benga show

V úterý 20. 11. si do své talk show Jirka Pilip Gaučovin pozve hosty k tématu „Možnost volby“

Ve středu 21. 11. od 15:00 v pásmu Komunity předvedou své umění ladiči a tvůrci hudebních nástrojů

Ve čtvrtek 22. 11. budou diskutéři sdružení kolem Spolku historiků FFabula v Kritickém klubu diskutovat o historii i současnosti odborů

Znáte kino, kde jsou všechny filmy zdarma?

Máte zájem o slovinské nebo litevské filmy? Kino Evropský dům se zaměřuje na nekomerční filmy evropské produkce, na které v multiplexech nenarazíte. Každý filmový večer je v Evropském domě jedinečný, promítány jsou současné filmy z různých evropských zemí a s rozmanitou tematikou, která se dotýká problémů života v konkrétních částech Evropy.
Kino Evropský dům stojí za návštěvu nejen proto, že zde můžete zhlédnout film, na který v jiném kině jen těžko narazíte, ale také proto, že filmy se zde promítají v původním znění, a můžete si tak užít různorodost evropských jazyků. Pokud nejste zrovna jazykově vybaveni, nebojte, filmy jsou buď s českými titulky, nebo se simultánním překladem. Další devízou je, že všechny filmy můžete navštívit zdarma.

Marie Michlová: Smrt múz

Marie Michlová, studentka historie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a autorka historického románu Smrt múz, se vydala po skutečných i fiktivních stopách literárního života první poloviny 19. století v Anglii.

„Můj dědeček byl jediným, kdo věřil, že se stanu slavným spisovatelem. Doufal, že ovládnu umění hry na klavír, naučím se mnohé cizí jazyky, začnu více žít společenským životem… Abych to shrnul, kladl na mě přehnané nároky. Měl jsem šest sourozenců, kteří oplývali těmi vlastnostmi, které ve mně dědeček marně hledal. Nikdy jsem nepochopil, proč vložil své naděje zrovna do mne a proč žil představou, že se stanu ztělesněním jeho vlastních snů.“