Archiv: Duben 2011

Filosofové opět zaplesali

Ve čtvrtek 7. dubna se uskutečnil již čtvrtý samostatný ples filosofické fakulty. Pokud jste tam byli, určitě jste si to užili a pokud ne, rozhodně litujte. O co jste přišli, se dozvíte dále v článku.

Recenze: Shakespearův Zimní epos

Čím dál tím známější divadelní spolek Shakespeare Production, tvořený převážně studenty anglistiky-amerikanistiky, si pro letošní sezónu zvolil komedii Zimní pohádka. V měsíci dubnu odehráli v Divadle Na Prádle čtyři představení.

Václav Havel: „Život je zápas o vyjádření“

Václav Havel při debatě na FF.

„Je tolik rozmanitých věcí, které víme, cítíme, tušíme, trápíme se jimi, a tak málo jich umíme pojmenovat, a ještě je pojmenujeme blbě a nepatřičně,“ řekl Václav Havel při diskusi se studenty Filozofické fakulty. Kromě role jazyka v životě se mluvilo také o politice, exprezidentování, ale především o filmu a divadle.

Stipendijní program pro podporu přednáškové činnosti studentů a doktorandů FF na středních školách

Studenti magisterského a doktorského studia mají možnost získat stipendium na podporu své přednáškové činnosti, jejímž cílem by měla být prezentace fakulty a seznámení středoškoláků se zajímavými obory Filozofické fakulty UK.

Prahou znovu zazní shakespearovská angličtina

Již pojedenácté fakultní amatérský divadelní spolek Shakespeare Production představí jednu z populárních her tohoto geniálního dramatika. Pod vedením bývalého profesora anglické literatury Johna Martlewa tentokrát studenti zinscenují komedii Zimní pohádka (The Winter’s Tale).