Archiv: rok 2010

Ples FSV

Nevíte, co s čtvrtečním večerem? A co takhle jít na ples? Fakulta sociálních věd slaví druhé kulatiny a 11.11.2010 při té příležitost pořádá výroční ples. Slavnostní soaré proběhne tento čtvrtek od 19:00 v Národním domě Na Smíchově.

Zlo sídlí v 1. patře

Možná jste si toho už taky všimli. Slyšela jsem mnohá vyprávění od starších kolegů, ale osobně jsem se přesvědčila až jednoho červnového odpoledne. Děkan? Proděkan? Cha Chaáá! Naše fakulta je doopravdy ovládána studijními referentkami. Ano, to jsou ty ženy, které úřadují v 1. patře asi 6hodin týdně a domnívají se, že jim fakulta patří, přesně jako těm pověstným školníkům, jež jsou na základních školách důležitější, než sám ředitel.

Kristýna Kočí: Doma se neptají na vládu, ale kdy dokončím školu

Novou koaliční vládu vyjednává i jedna studentka Filozofické fakulty – Kristýna Kočí ze šestého ročníku magisterské politologie. Do sněmovny se tato „programová ředitelka“ Věcí veřejných dostala z prvního místa moravskoslezské kandidátky, a to ve svých 25 letech. Přestože je teď téměř k nezastižení, odhodlána prosazovat svůj bohatý program, tak se o magisterský titul nebojí. „Ještě dvě písemné práce, dokončit diplomku a nejpozději v zimě školu dokončím,“ doufá nová politická superstar Kočí.

Kandiduješ do AS? Propaguj se ve FFaktu!

Pro ty, kdo teď zjara kandidují do Akademického senátu FF UK, nabízí prostor dubnový FFakt. Na našem webu i v tištěném časopise uveřejníme prezentace těch, kteří zašlou svou fotku a stručnou informaci o svém volebním programu. Kandidáti, kandidátky, pište na ffakt ukmedia.cz – a to do 2. dubna 2010! Více informací o volbách najdete zde.

Filozofická fakulta si letos užije ples

Plesová sezóna je v plném proudu a shonu příprav se nevyhnula ani Studentská rada FF UK. Ples Filozofické fakulty se uskuteční ve čtvrtek 11. března v Národním domě na Vinohradech.  Studenti i jejich vyučující mohou oslavit úspěšné zdolání zkouškového tancem a veselím.

Na univerzitní půdě vzniká nová umělecká platforma – Okultění 2010

plakat-Cult2010newversion_resizeArts festival Okultění 2010 je připraven pro studenty Univerzity Karlovy i dalších vysokých škol. Aktéři dostanou prostor pro realizace uměleckých objektů, které budou prezentovány porotě i veřejnému publiku na konci dubna 2010.

Okultění 2010 je forma umělecké soutěže pro studenty Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, dále ostatních fakult i vysokých škol. Nabádá studenty k vytvoření statického uměleckého objektu. Materiálům, formě ani námětu se žádné mantinely nekladou, naopak si akce klade za cíl podporovat lidskou tvořivost a uvolněnost a snaží se prohlubovat zážitek z každodenního studentského života.